Jinej přístup 12

Hudba

Festival Jinej přístup

 

Přijďte se podívat na dvanáctý ročník festivalu Jinej přístup. Proběhne v sobotu 15. října 2011 v Kulturním domě v Čelákovicích. Na letošním ročníku si pro vás pořadatelé přichystali přehlídku toho nejzajímavějšího ze současné brněnské hudební scény – kapely, které si v polabské nížině moc často nezahrají, ale hloubkou se jí přinejmenším vyrovnají.

Kapela Květy hraje již od první poloviny devadesátých let a ve své tvorbě spojuje řadu žánrů. Jsou pro ni typické netradiční skladatelské postupy, mnohovýznamové poetické, někdy až surrealistické, texty a výrazný, naléhavý zpěv.

Lesní zvěř má svým stylem stejně blízko k drum'n'bassu jako k jazzu. Její hudba je nápaditá, staví jednou na energických dynamických pasážích, jindy na hlubokých plochách, smyčkách živých nástrojů, zpěvu… Lesní zvěř není se svým nu-jazzem ničím omezována.

Poletíme? To není řečnická ani metafyzická otázka, ale třetí z brněnských kapel. Poletíme? vás chytne svou nekonečnou energií a originálním humorem. Kapele se podařilo najít sebe samu někde mezi punkem, country, rockem a swingem.  Hraje takovou hudbu, která vás přiměje se radovat i z vlastní mizerné nálady.

Prostor na festivalu samozřejmě dostanou i kapely místní a skoro-místní. Brandýská kapela Jamchestra se představí s repertoárem, který si můžete poslechnout na jejím novém drum'n'jazzovém cédéčku. Kapelu Lady Merlot tvoří čtveřice mladých muzikantek, kterým se daří do svého melodického a dynamického projevu dostávat vlastní pocity tak přirozeně, jako by to ani jinak nešlo. Možná jim to ani jinak nejde. 

Pavel Kopecký si spolu se skupinou dalších umělců připravil pro letošní ročník Přístupu vystoupení nazvané Vodní hudba, které sám označuje jako hudebně tvorné operování se zvuky a ruchy z okolí vodních toků a vodních ploch.

O doprovodný program se letos postarají  literární neuskupení Něco spácháme a Amnesty International – mezinárodní organizace zabývající se lidskými právy. Ta představí svou kampaň 3 minuty stačí. Nenechte si festival utéct ani proklouznout mezi prsty.

Účinkují

Vystoupí zde kapely Lesní zvěř (Brno), Květy (Brno), Poletíme? (Brno), Jamchestra (Brandýs nad Labem), Lady Merlot (Velké Popovice, Praha). Pavel Kopecký, který se svými projekty účinkoval na všech ročnících, vystoupí spolu s dalšími umělci s programem nazvaným Vodní hudba. V rámci doprovodného programu proběhne na festivalu prezentace kampaně Amnesty International – mezinárodní organizace zabývající se lidskými právy. Jedná se o kampaň 3 minuty stačí. Součástí doprovodného programu je také autorské čtení  literárního neuskupení Něco spácháme.

Další dokumenty k akci

  
Termíny