TARTINIHO L'ARTE DELL'ARCO V INTERPRETACI FRANTIŠKA BRIKCIA v Benediktinském opatství Rajhrad

Hudba

 TARTINIHO L'ARTE DELL'ARCO V INTERPRETACI FRANTIŠKA BRIKCIA v Benediktinském opatství Rajhrad

Český violoncellista František Brikcius

Jste zváni na violoncellový koncert "Tartiniho L'Arte dell'Arco v interpretaci Františka Brikcia", který se koná v neděli 25. září 2011, od 16:00 hodin, v Benediktinském opatství Rajhrad (Klášter 1, Rajhrad, 664 61).

  Český violoncellista František Brikcius zde zahraje "L'Arte dell'Arco", 50 variací od italského barokního skladatele Giuseppe Tartiniho (*8. 4. 1692 Piran/Istrie - †26. 2. 1770 Padova), na téma Corelliho gavoty v úpravě francouzského violoncellisty Paula Bazelaira (*4. 3. 1886 Sédan - †11. 12. 1958 Paříž) pro violoncello sólo.

  Koncerty "Praha - Brno: 6 soudobých skladatelů pro violoncello sólo v interpretaci Františka Brikcia" a "Tartiniho L'Arte dell'Arco v interpretaci Františka Brikcia" byly uvedeny v rámci koncertního turné "Brikcius Cello Tour 2007" v České republice, Belgii, Bulharsku, Francii, Itálii, Rakousku, Rusku a Velké Británii.

  Vstupné dobrovolné - výtěžek koncertu bude použitý na opravy kláštera. Pořádá Benediktinské opatství a Město Rajhrad ve spolupráci s Nadací ora et labora. Více informací na http://www.Brikcius.com , http://www.Rajhrad.cz/OraEtLabora , http://www.Rajhrad.cz/Benediktini a http://www.Paul-Bazelaire.com .

 

"TARTINIHO L'ARTE DELL'ARCO V INTERPRETACI FRANTIŠKA BRIKCIA"
25. září 2011, 16.00 hod., Benediktinském opatství Rajhrad (Klášter 1, Rajhrad, 664 61)

FRANTIŠEK BRIKCIUS - violoncello

Účinkují

Český violoncellista František Brikcius


FRANTIŠEK BRIKCIUS - violoncello

Termíny