Open 2bobs Forever FEST 2011 - Pohodový Hudební Festival

Divadlo, Volný čas, Hudba

Kemp Podskalí, Klučenice, Orlická Přehrada

Poctivá Hudba Nejrůznějších Žánrů
- Pohodový Festival Pro Pohodové Lidi

Forever Together!

Jedna z nejzásadnějších kapel letošního ročníku Forever Festu je bezpochyby Extempore! Kapelu založil J. J. Neduha již v roce 1973 a toto původně folk-rockové seskupení se stalo v sedmdesátých letech nejznámější kapelou alternativního českého rocku. Po rozprášení do exilu převzal značku M. Chadima - hrál pod tímto jménem do r. 1985. Po „sametu“ bylo Extempore obnoveno pod vedením J.J. Neduhy - a my máme nyní zcela jedinečnou příležitost být u jejich jediného festivalového vystoupení!!!

Další husarský kousek se pořadatelům zdařil získáním neskutečně energické přívalové vlny, legendární "královny českého jazzu" Jany Koubkové se svým kvartetem. A kdo již slyšel její poslední aktuální album, tuší, že se opět máme na co těšit - Jana Koubková totiž poměrně zásadně mění směr svého hudebního směřování: odstřihla se od jazzových standardů a jde si nekompromisně cestou, která ji momentálně baví. V jejím repertoáru se tak mísí groove, rap, free, ale klidně i šanson.
Hudební barvy, pocity, atmosféry, zkušenosti, energie, rytmus i improvizace budou na tomto festivalu prezentovány tím nejlidštějším nástrojem, což je i hlas Jany Koubkové!

Po dlouhém váhání přislíbila účast i Eliška Kohoutová, fenomenální zjev pražské alternativní scény - nyní se svým nejnovějším projektem Elda's Curvas Peligrosas!

Eliška se v roli kytaristky-skladatelky realizuje již od roku 2002 v kapele Stillknox (CZ), od zimy 2009 si přidala kapelu Facetigers (USA/CZ) a svou individualisticko-separatistickou touhu po emancipaci praktikuje od roku 2005 v podobě solo vystoupení s akustickou (občas elektrickou) kytarou, zpěv právě v projektu Elda's Curvas Peligrosas. Účastní se různých open miců, autorských čtení, jamů, full-performance klubových a venkovní tématických akcí a festivalů v Praze a ČR, s příležitostnými výlety do Jižní i Severní Ameriky.

ForeferFest je i známá pražská kapela cross-over kapela Flattus, mj. vítěz prestižní soutěže YouTube FEST: Když to má dobrou image, tak to vidíš, když to zní dobře, tak to slyšíš, když to má dobré promo, tak to koupíš, když je to od srdce – je to Flattus!

Die Blaue Trottel Parade? Tato německy zpívající kapela dlouho zůstávala ve škatulce underground, která jim zaručovala, že si je bez předsudků poslechne každý. Ovšem až do doby, kdy za nimi po koncertě přišel jakýsi mladý kluk s tím, že se o nich jako o moderním undergroundu učil v hodině českého jazyka. V tu chvíli si řekli, že se nechtějí řadit mezi starý máničky a zasahovat tak do obsahu středoškolských osnov - a začali hrát uponground trottelcore. Obecně alternativní rock.

4Signs je synonymem festivalových úspěchů, Rock For People, Summerbeach Rudava Fest, Přeštěnice a nyní již podruhé i ForeverFest. 4Signs nabízí líbivou a energickou muziku v rytmech drum n bass, jungle, dance, funky, pop avšak škatulkování do některého stylu by mohlo být zavádějící, kapela totiž nabízí mnohem více, než vám napoví výše uvedené názvosloví. Jediný výstižný popis je, že vás tato kapela díky své nevyčerpatelné energii zaručeně nenechá v klidu!

1st Choice: Bez přehánění exportní záležitost a jedna z nejlepších českých kapel. Co píseň, to hit aneb pohodová, kytarová muzika, přesto však vyčnívající s mnoha vlivy a která se navíc velmi dobře poslouchá.

Reweer po krátké pauze posiluje a přiklání se k tvrdšímu stylu hudby, podlazuje do D a vzniká cosi jako fenomenální HI-OCTANE ROCK! Letos již podruhé na ForeverFestu!

K.T. & Her Old Stars? To nejlepší nakonec? Při poslechu si budete možná říkat: Je to možné? Cože? Kde to vůbec jsem? Je to skutečné? Nejsem již náhodou v hudebním nebi?

(festival pořádají manželé Mathauserovi - jako poděkování za loňský nultý ročník, který se honosil podtitulem GAME OVER- (svatba) - a tohoto nápadu se nikdy nevzdají - FOREVER)

:-)

Účinkují

K.T. & Her Old Stars [Acoustic Rock, Praha, CZ] 16:00 - 17:00

4Signs [Progressive-Dance Music, Praha, CZ] 17:00 - 18:00

1St Choice [Alternative Rock, Praha] 18:00 - 19:00

Flattus [HC / Crossover, Praha, CZ] 19:00 - 20:00

Jana Koubková Quartet [Jazz, Praha, CZ] 20:00 - 21:00

The Naive Rock and Jokes EXTEMPORE Band [Alternative Rock, Praha] 21:00 - 22:00

Die Blaue Trottel parade [AlterNative UpOnGround Performance, Vídeň/Morava, AT/CZ ] 22:00 - 23:00

Elda's Curvas Peligrosas [Acoustic Rock, Praha, CZ] 23:00 - 24:00

DJ Kalimero [Rock - Dance, Praha , CZ] 00:00 - 8:00

Termíny