Kutnohorský varhanní festival

Volný čas, Hudba, Turistika

 

Předprodej vstupenek na 4. ročník Kutnohorského varhanního festivalu začíná!

Prázdniny jsou v plném proudu, ale ani se nenadějeme a bude tu babí léto a s ním i čtvrtý ročník Kutnohorského varhanního festivalu.

Každým rokem pro Vás připravujeme novinky, nejinak tomu bude i letos. Festival se tentokrát rozprostře na 2 po sobě jdoucí víkendy. Začínáme v pátek 12. 9. 2014 v 19.30 v arciděkanském chrámu sv. Jakuba, kde se Vám představí vynikající slovenský varhaník Marek Vrábel. V sobotu 13. 9. Vás svým uměním okouzlí Michal Bártek, který žije a působí ve Štrasburku. O týden později, v pátek 19. 9. přivítáme Luboše Ihringa, světově uznávaného varhaníka, cembalistu a dirigenta, který působí zejména v Německu, Švýcarsku a na Slovensku. V sobotu 20. 9. se budete moci v chrámu sv. Barbory zaposlouchat do světoznámých varhanních skladeb v podání vítězů prestižní soutěže mladých varhaníků – Organum regium. Symbolicky tedy festival zakončí vycházející hvězdy českého varhanického nebe.

Jako doprovodný program festivalu proběhne v sobotu 13. 9. 2014 komentovaná prohlídka obou Svatojakubských varhan s uměleckým ředitelem festivalu, rezidentním kutnohorským varhaníkem, panem Michalem Hanušem.

V letošním roce je možné v rámci předprodeje zakoupit zvýhodněnou čtyřvstupenku na všechny koncerty festivalu za 444,- Kč, vstupné na jednotlivé koncerty je 180,- Kč (12. – 19. 9.) a 120,- Kč na koncert vítězů soutěže Organum regium.

Předprodej vstupenek probíhá online na www.guide.kh.cz.

Kompletní program festivalu a další informace naleznete taktéž na webových stránkách Průvodcovské služby Kutná Hora s. r. o., pořadatele festivalu.

 

Účinkují

Marek Vrábel

Michal Bártek

Luboš Ihring

Vítězové soutěže Organum regium

Michal Hanuš

Kontakty

www.guide.kh.cz

Termíny