V AFI PALÁCI SE USKUTEČNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY 2011 VE VÝKONU VODÍCÍCH PSŮ PRO NEVIDOMÉ

Volný čas

Obecně prospěšná společnost TyfloCentrum Pardubice pořádá ve spolupráci s AFI Palácem a Klubem držitelů vodících psů již 28. ročník Mistrovství České republiky 2011 ve výkonu vodicích psů pro nevidomé. Mistrovství České republiky proběhne v sobotu 3. září od 10 do 17 hodin v AFI Paláci a jeho bezprostředním okolí. Již loni zde probíhala kvalifikační soutěž pro toto mistrovství, která měla velký ohlas nejen mezi soutěžícími, ale také mezi diváky, kteří přišli obdivovat neskutečnou souhru mezi psem a jeho nevidomým majitelem.

 

Soutěžní dvojice je vždy tvořená zrakově postiženým člověkem a jeho psem. Rozhodčí posuzují speciální cviky psů, jimž povely vždy zadávají jejich majitelé. Mezi jednotlivé cviky patří například nalezení a označení přechodu pro chodce, převedení nevidomého přes vozovku nebo vyhýbání se různým překážkám. Poslušnost psa se hodnotí podle toho, jak pes reaguje na přivolání majitelem a jak provádí požadované obraty a polohy. Ohodnocuje se také aport a tzv. dlouhodobé odložení psa, kdy pes musí zůstat na místě, dokud od pána nedostane povel, že může odejít.  

 

„Velmi si ceníme práce TyfloCentra Pardubice při pomoci našim nevidomým spoluobčanům a těší nás, že po roce můžeme opět zde v AFI Paláci hostit tuto soutěž, jejímž cílem je nejen podpořit nevidomé v jejich aktivním životě, ale také přiblížit jejich „pohled“ na život široké veřejnosti. Věříme, že lidé z Pardubic a okolí přijdou vodicí psy a jejich pány podpořit a vytvoří tak skvělou atmosféru pro všechny soutěžící,“ uvedla marketingová manažerka AFI Paláce Zuzana Kubíčková.

Další dokumenty k akci

  
Termíny