Divadlo Hybernia

Divadlo

Divadlo Hybernia bylo otevřeno po náročné rekonstrukci muzikálem Golem autorů Karla Svobody, Zdeňka Zelenky, Lou Fanánka Hagena a Filipa Renče 23.11.2006 a ještě do konce  roku navštívilo tento nový prostor 35 000 diváků.

V roce 2007 se  mimo pravidelná představení muzikálu Golem v divadle uskutečnila řada dalších kulturních událostí. Hostovalo zde Městské divadlo Brno, které uvádělo velmi úspěšný muzikál Čarodějky z  Eastwicku, Divadlo Příbram s přehlídkou představení pro školy, Mnichovské komorní divadlo, významný rakouský herec a režisér Klaus Maria Brandauer se svou inscenací Sen noci Svatojánské v rámci Festivalu německého jazyka v Praze, či Divadlo J. Dvořáka s Jiráskovou Lucernou.

Pravidelně se zde začaly konat koncerty popové i vážné hudby. Vystupovali zde například Petr Muk, Petra Janů, Lenka Filipová, Štefan Margita, proběhly tu i některé významné koncerty velkých symfonických orchestrů, např. Operní gala jako prolog festivalu Pražské jaro nebo koncert Symfonického orchestru FOK, koncertovali tu sólisté jako Sasha Shonert, nebo významný korejský dirigent Young  Chil Lee a další.

Do Divadla Hybernia si našla cestu i řada firem, které tu organizovaly celodenní akce, konference, kongresy a prezentace. Z těch nejvýznamnějších to byly například Avon, ČPP, Panasonic, Procter and Gamble, Hewlett Packard, Arcelor Mittal, České dráhy a další a pro svůj velký charitativní koncert si vybrala Divadlo Hybernia i Liga proti rakovině ČR.

V letních měsících se zde konaly pravidelné komorní koncerty vážné hudby a pravidelná představení černého divadla pro zahraniční návštěvníky Prahy.

Ve foyeru divadla se konaly  výstavy obrazů F.R. Čecha, fotografií Sáry Saudkové, charitativní aukce obrazů pro nadaci Děti, kultura a sport. V prostorách kavárny divadla proběhlo na 50 tiskových konferencí a společenských akcí. Celkem se v tomto roce uskutečnilo 339 akcí, které navštívilo na 149 000 hostů.

 

 

Začátkem roku 2012 přivítá Divadlo Hybernia svého milióntého diváka!

Několik dalších čísel:
za pět let činnosti bylo v Divadle Hybernia uvedeno 9 muzikálových titulů s celkovým počtem 818 představení, uskutečnilo se 179 velkých koncertů a 50 společenských akcí a událostí. Odehráno bylo 689 představení pro zahraniční návštěvníky Prahy.
V rámci cyklu Galerie Divadla Hybernia se uskutečnilo 20 výstav, dále celkem 66 tiskových konferencí a  bylo realizováno 17 televizních přímých přenosů nebo záznamů koncertů či představení.

 

V roce 2012 se Divadlo Hybernia chystá na premiéru muzikálu Libora Vaculíka a Petra Maláska s názvem Lucrezia Borgia s Bárou Basikovou v hlavní roli, pokračovat budou muzikály Quasimodo a Hello Dolly a koncem roku samozřejmě Vánoční koleda.

Na programu je i premiéra nového muzikálu, který bude podzimním překvapením. Pro dětské diváky se v druhé polovině roku připravuje rodinný muzikál s názvem Trochu medu pro Verunku.

Poprvé  bude v Divadle Hybernia dvakrát koncertovat Jarek Nohavica, ke dvěma koncertům se po svém oslnivém comebacku vrací i Václav Neckář se skupinou Bacily, celkem osm koncertů v Divadle Hybernia uvede skupina 4tet Jiřího Korna,

Své samostatné koncerty připravují Szidi Tobias a David Koller, v koncertní verzi muzikálu Edith Piaf se představí Radka Fišarová, koncertovat bude Marián Vojtko, vrátí se Rangers, Spirituál kvintet, koncert ke 40. výročí založení skupiny uvedou také legendární Fešáci a mnoho dalších.

Ze zahraničních hvězd uvede Divadlo Hybernia 2 představení populárního francouzského komika Pierra Richarda, dvě představení japonských bubeníků Yamato, jazové koncerty  Shahaba Toluie a Tommy Emanuela, vrátí se po roční přestávce také američtí Chippendales a další.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Termíny