Václav Hudeček a jeho hosté opět v Moravských Budějovicích

Hudba

Prestižní přehlídka hudebních těles i špičkových sólistů v čele s Václavem Hudečkem startuje v pátek 26. srpna 2011 slavnostním zahajovacím galakoncertem na zámeckém nádvoří v Moravských Budějovicích. Festival trvá až do neděle 28. srpna 2011 a vedle houslového virtuóza se na festivalu představí houslisté Josef Špaček, Jan Mráček, orchestr Musica Minore, flétnové duo Jiří a Markéta Stivínovi, Jihočeská komorní filharmonie pod taktovkou Jiřího Kučery nebo sólisté Petra Alvarez – Šimková a Rafael Alvarez.

Koncerty Mezinárodního hudebního festivalu Václava Hudečka a jeho hosté se uskuteční v nádherném prostředí moravskobudějovického zámku, komorní koncert můžeme shlédnout v kostele sv. Jiljí taktéž v Moravských Budějovicích. Na programu festivalu zazní díla velikánů klasické hudby jako A. Vivaldiho, J. S. Bacha, G. F. Händela, G. B. Vitaliho, G. Ph. Telemanna nebo i B. Smetany a A. Dvořáka. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo tento festival etablovat v tuzemské festivalové nabídce a můžeme tak nejen milovníkům klasické hudby představit pestrou plejádu hudebních děl světových velikánů. Pro nás jako pořadatele navíc dává možnost poukázat na kulturní odkaz evropské hudby, ale navíc i nenásilně podnítit přirozený cestovní ruch do Moravských Budějovic.“, uvedl Dušan Binka, ředitel městského kulturního střediska Beseda.

Patronem a průvodcem letošního čtvrtého ročníku tohoto jedinečného svátku klasické hudby je houslový virtuos Václav Hudeček, jehož osobnost je spolu s dalšími vybranými interprety zárukou té nejvyšší umělecké kvality. V rámci festivalu se také představí mladá nastupující generace interpretů, převážně houslistů – vítězů „Hudečkových“ Letních houslových kurzů v Luhačovicích.

Mezinárodní hudební festival Václav Hudeček a jeho hosté si klade za cíl oživit a prohloubit povědomí o vážné hudbě v moravskobudějovickém regionu, a ačkoliv je festival poměrně mladý, vybudoval si zajímavou pozici mezi českými hudebními festivaly.

Více informací najdete na www.festival-hudecek.cz

Termíny