Festival Music pointu v parku na Moravském náměstí

Volný čas, Hudba
CO JE A K ČEMU JE MUSIC POINT

Music point je místem pro prezentaci pouličních i profesionálních hudebníků na brněnském náměstí Svobody.

Jeho provoz zahájila radnice městské části Brno-střed a její kulturní a vzdělávací středisko v úterý 21. června v rámci Evropského svátku hudby. Jako první vystoupila kapela Dietní trio s jazzovými standardy a soulovými evergreeny.

„Je to další krok v naší snaze oživit a zpestřit veřejný prostor,“ uvedl starosta městské části Brno-střed Mgr. Libor Šťástka s tím, že projekt má dva hlavní cíle: „Jednak chceme přinést kultivovanou zábavu lidem, kteří páteční večery tráví v centru Brna, a jednak chceme nabídnout muzikantům a kapelám možnost zahrát si a prezentovat se – těm začínajícím jako zajímavou zkušenost, těm pravidelně vystupujícím jako místo, kde třeba získají nové fanoušky a posluchače.“

Podle starosty je program v první fázi připraven tak, že hrát se bude během letních prázdnin každý pátek vpodvečer a večer, nebude-li na náměstí Svobody jiná akce. „Zhruba od šesté hodiny mohou vystoupit ti, kteří se nám sami dopředu přihlásí. Nechceme nikoho cenzurovat, ale potřebujeme mít alespoň rámcovou představu, jaká hudba zazní – už kvůli technickému zabezpečení, moderování, případně kvůli dramaturgickému sestavení programu,“ popsal plány pořadatelů starosta a dodal: „Pokud by vznikl přetlak, tak dáme lidem možnost hlasovat o účinkujících prostřednictvím webové aplikace. Případně program rozšíříme i na soboty. Vše opravdu bude záležet na tom, jaký bude zájem mezi hudebníky a jaké budou ohlasy. Music point je otevřený a definitivní tvar tak získá právě až interakcí s muzikanty a posluchači.“ 

Pátky pak budou uzavírat pravidelné koncerty. „Ty už jsou plně v naší režii – oslovili jsme zajímavé kapely a hudební projekty, s nimiž nějakým způsobem spolupracuje naše kulturní a vzdělávací středisko, nebo které mají nějaký vztah a provázanost s jihomoravskou metropolí – třeba místem působení či vydavatelem,“ láká k návštěvě náměstí Svobody Šťástka a nabízí žánrově pestrou směs od folkových balad až po rockovou muziku. Na závěr provozu Music pointu je plánován malý festiválek na 26. srpna - ten z kapacitních důvodů proběhne v parku na Moravském náměstí.

Music point bude na náměstí Svobody součástí již vloni provozovaného Beach pointu, který návštěvníkům centra Brna i letos nabídne možnost odpočinku, občerstvení a tentokrát i sportovního vyžití například u plážového volejbalu.

 

Letní provoz Music pointu zakončí festival v parku na Moravském náměstí!

Vzhledem k tomu, jaký je během měsíce srpna na náměstí Svobody hustý provoz (za což my opravdu nemůžeme), přesunuli jsme závěr dění do parku na Moravském náměstí, kde proběhne v pátek 26. srpna od 14.00 hod. Festival Music pointu. Za pomoc s realizací a s programem děkujeme Café Práh a za propagační pomoc Hitrádiu Magic Brno :-)

Program:

 • 14.00 hod. - Zdeněk Větrovec
 • 15.00 hod. - Sami za sebe
 • 16.00 hod. - Lav-Lav
 • 17.00 hod. - Lady DragonFly
 • 18.00 hod. - Vystoupení studentů Soukromé školy populárního zpěvu
 • 19.00 hod. - Třetí dáma
 • 20.00 hod. - MINACH

Vstup je zdarma. Občerstvení zajištěno. Akce se nekoná v případě velmi, ale opravdu velmi nepříznivého počasí.

Účinkují

Program:

 • 14.00 hod. - Zdeněk Větrovec
 • 15.00 hod. - Sami za sebe
 • 16.00 hod. - Lav-Lav
 • 17.00 hod. - Lady DragonFly
 • 18.00 hod. - Vystoupení studentů Soukromé školy populárního zpěvu
 • 19.00 hod. - Třetí dáma
 • 20.00 hod. - MINACH

 

Termíny