FESTIVAL PIVNÍCH CHUTÍ OD PÁTKU DO SOBOTY V GALERII HARFA. PŘIJĎTE OCHUTNAT JEDINEČNÁ PIVA Z MALÝCH ČESKÝCH PIVOVARŮ!

Volný čas

Od pátku 19. srpna do neděle 21. srpna 2011 od 9 do 21 hodin se na střeše Galerie Harfa vedle DinoParku uskuteční Festival pivních chutí, který návštěvníkům nabídne ochutnávku piv z malých českých pivovarů. Na festivalu budou k ochutnání sezónní piva, kvalitní ležáky, piva tmavá, svrchně kvašená a také ovocná piva. Vstup na akci je zdarma. Veškerá nabízená piva bude možné zakoupit i v lahvi a odnést si s sebou domů.

 

Pivovar z Únětic, kde historie vaření piva sahá až do roku 1557, nabídne poctivou českou desítku, která je ideálním nápojem k zahnání žízně, a dvanáctistupňový český ležák.

 

Stout pivovaru Kocour z Varnsdorfu je pivo černé barvy typu Dry Stout a ocení jej především milovníci populárního irského piva Guiness. Kocour připravil i další specialitku, kterou je třešňové pivo. Pivo je typu Porter – tmavší pivo s nižší stupňovitostí alkoholu a výraznou třešňovou příchutí.

 

Klášterní pivovar ze Strahova nabídne Sv. Norberta. IPA je polotmavá šestnáctka typu IPA s plnosladovou chutí vysoké hořkosti s výrazným chmelovým aroma. Druhým nabízeným pivem ze Strahova je Sv. Norbert 14° tmavé, původem z Mnichova, kde se vařil už v 19. století. Jde o dobře chmelené pivo, v chuti se projevující praženým sladem. Naopak pšeničné pivo z klášterního pivovaru je řízný a osvěžující nápoj. Jde o typické nefiltrované staročeské bílé pivo, které se vyznačuje citrusovou vůní i chutí a je lehké a svěží.

 

Pivovarský dům z Prahy nabídne Štěpána, což je spodně kvašený poctivý český ležák ze světlého ječmenného sladu. Jako první specialitu si Pivovarský dům připravil kopřivové pivo, které má jemně nazelenalý nádech a příjemně voní a chutná po sušených kopřivách. Druhou specialitou je borůvkové pivo, které je lehce namodralé barvy a především delikátní chuti po borůvkách.

Účinkují

malé české pivovary

Termíny