Cyklomaratontour zve na Allianz Okoloolomouce

Volný čas, Sport

Cyklistický seriál závodů pro širokou veřejnost Unilever Cyklomaratontour se pomalu ale jistě chýlí ke svému konci. Zbývají jen čtyři závody z celkem šestnácti podniků. Tím třináctým je již tuto neděli závod Allianz Okoloolomouce, jenž ukáže Hanou z poněkud netradičního úhlu.
Po loňském premiérovém ročníku se do blízkosti hanácké metropole Olomouce i letos vrací závod Unilever Cyklomaratontour 2011. Druhý ročník Allianz Okoloolomouce znovu nabídne pestrou trať, která dá zapomenout tomu, že Haná jsou jen samé roviny. Pojede se v těsné blízkosti radíkovské pevnůstky, golfového hřiště ve Vésce nebo zoologické zahrady Svatý Kopeček a účastníkům závodu se naskytnou rovněž neobvyklé výhledy na krajinu v bezprostředním okolí krajského města Olomouce.
Přibližně 30 kilometrů dlouhý okruh bude mít vše, co má závod horských kol mít - pojede se po širokých cestách, ale i úzkých pěšinkách, kde je jízda na kole zábavou. Účastníci půlmaratonu na 56 kilometrů navíc nepojedou naprosto identický okruh dvakrát, jako bývá zvykem, ale do druhého kola pojedou jinou, příjemnější lesní cestou. Kdo si ale myslel, že okolo Olomouce jsou jen roviny, ten bude překvapen…
Kromě kosmetických změn, kterými si během zimy prošel závodní okruh, je hlavní novinkou v letošním ročníku Allianz Okoloolomouce změna centra závodu. Ze Svatého Kopečku se zázemí přestěhuje do Ski Areálu Hlubočky, kde bude dostatek prostoru pro všechny účastníky i příjemné prostředí.
Jak je v Cyklomaratontour zvykem, i tentokrát si kromě dospělých a mládežníků budou moci v dopoledních hodinách zazávodit i děti. Závody Pompo Tygříkova poháru jsou otevřené pro všechny malé cyklisty od předškoláků až po starší žáky a žákyně, trasy pořadatelé pro děti připraví úměrně jejich věku a dovednostem. Navíc bude ve Ski Areálu Hlubočky po celý den k dispozici také Allianz Cyklo Škola – dráha, na které se děti mohou zdokonalit v technice jízdy na kole a od instruktorů se dozvědět leccos zajímavého o bezpečné jízdě na kole.

Termíny