Roudnické vinobraní 17.9.2011

Volný čas, Hudba

Tradiční vinobraní nebude chybět ani letos v celém areálu roudnického lobkowiczkého zámku, na Karlově náměstí, řece Labi a trati Budyňka. Dovolte nám Vás pozvat již nyní a nabídnout Vám také zvýhodněný předprodej vstupenek a jízdenek.

Letošní vinobraní nabídne více atrakcí, více zábavy pro děti i dospělé. Chybět nebudou historická vozidla na Karlově náměstí, lákadlem budou vybrané exponáty ze Škoda Auto Muzea (například závodní dvoumístný roadster Laurin a Klement 300). Hudební program, zábavu, víno nabídneme na dvou hudebních scénách: nádvoří lobkowiczkého zámku a v zámeckých zahradách. Hudební scény uvedou řadu kapel a interpretů (například Václav Noid Bárta, Těžkej Pokondr, Michal Hrůza, Egotrip, Good Fancy, Walda Gang, Fr. Ringo Čech, Professor Beatles/John Lennon Revival Band).

Obě hudební scény jsou doplněny ve své blízkosti dětskými atrakcemi, koutky. Nechybí program pro děti na zámecké Dětské scéně, soutěže, koně, šermíři a mnoho dalšího. V celém areálu nabízíme dostatek stánků s občerstvením, burčákem a vínem a nejen dobovým zbožím.

Do prostoru bývalého přírodního divadla chystáme vystoupení související s dobou, kdy na našem území žili Keltové a Římané, sousedi i soupeři. Kelti a Římané se na Vás těší také v Podřipském muzeu. Cestou ze zámecké do zahradní scény nemusíte opustit areál zámku, projdete jím a cestu Vám zpříjemní atrakce a zábava. Chybět nebudou dětská divadelní představení, koně, šermíři a mnoho dalšího.

Chystanou novinkou je zpřístupnění komnat za zámeckou kaplí netradičním způsobem. Komnaty Vám nabídnou v rámci Design plácku osobní setkání s výtvarníky, designéry a mladými autory. Zakoupit si můžete jejich originální výrobky, seznámit se s jejich tvorbou. Chystá se velký výběr řemeslně a ručně zpracovaných i designových výrobků – šperky, obrazy, ilustrace, textil, bytové doplňky i dekorace. Součástí akce bude výtvarný koutek pro všechny věkové kategorie. Co si zde budete moci vyrobit, bude malým překvapením. Přijďte oživit zámecké prostory a shlédnout nezávislou a mladou tvorbu a omladit zámek! Na večer je pro děti připraveno zámecké strašení přímo na zámku.

Chybět nebude loď Porta Bohemica I s projížďkami na Labi, přístupné roudnické památky, Podřipský motoráček, kyvadlová doprava z okolí i po městě. Nabídneme také možnost řízené degustace vín v románském hradě. Stejně tak pro večerní plavbu na lodi s rautem, hudbou a dobrými víny a Podřipský motoráček a kyvadlovou dopravu zpět z Libochovic. Kvůli omezené kapacitě bude ale nutná rezervace zvláštních vstupenek/jízdenek. Více níže.

V rámci doplňkové programu můžete navštívit festival Roudnické konsonance, otevřené roudnické památky, bunkr u sv. Václava, Podřipské muzeum a využít nabídky kyvadlové dopravy.

Pro dopravu na vinobraní nabízíme kyvadlové autobusy na čtyřech linkách, dále výbornou dostupnost běžnými spoji Českých drah, běžných autobusových linek a hlídané parkoviště pro ty, kteří dorazí autem.

Účinkují

Václav Noid Bárta, Těžkej Pokondr, Michal Hrůza, Egotrip, Good Fancy, Walda Gang, Fr. Ringo Čech, Professor Beatles/John Lennon Revival Band

Další dokumenty k akci

  
Termíny