Druhý maloskalský jarmark je za dveřmi

Volný čas, Hudba, Pro děti

Také v letošním roce se občanskému sdružení MA.SKA - Maloskalsko podařilo uspořádat jarmark, který bude mít v Malé Skále své druhé narozeniny. Akce se uskuteční v sobotu 3. září od 10:00 v Kempu Ostrov přímo v srdci obce.

Letošní ročník přinese mnoho nového, ale idea zůstává stejná. Organizátoři si vybírají vystavovatele a prodejce velmi pečlivě. Klade se důraz na to, aby řemeslníci i umělci byli z okolí Malé Skály. Pokud jde o potraviny, pak se lze na jarmarku setkat zejména s místními pěstiteli a prodejci, což je též idea farmářských trhů, které MA.SKA - Maloskalsko pořádá v obci každý pátek odpoledne. 

 

Na co se lze tedy v letošním roce na Maloskalském jarmarku těšit? V prvé řadě jde o takřka dvojnásobné množství prodejců a tedy rozšíření, celkové zpestření sortimentu. Přibudou další zajímavá regionální řemesla jako foukání skla nad kahanem a jeho další úprava, ruční tkaní a zpracování plsti či ovčí vlny, výroba svíček, dřevěných hraček, mýdlařství, košíkářství a mnoho dalších.

 

Oproti loňskému roku, kdy se hlavní program i přednášky konaly na jednom místě, bude pro přednášky a poradenství vyčleněn zvláštní stan s místy ke klidnému posezení a vyslechnutí zajímavých informací – o bylinkách, tradičních odrůdách a metodách pěstování ovoce, dozvíte se něco o celostní medicíně, homeopatii, permakultuře nebo ekostavbách.

 

Hlavnímu programu bude vévodit Hudba u města Vídně nebo dudácká vystoupení sourozenců Dostálových, zatančí a zazpívají také místní děti. Dozvíte se zde od profesionálních moderátorů, kdo vyhrál v soutěži o nejlepší Maloskalskou marmeládu, který výrobek se líbil na jarmarku nejvíce a kdo měl štěstí v tombole. A nepřijdou zkrátka ani děti – soutěže, loutková pohádka, lanové centrum, projížďka na koních a spousta (zdravých) dobrot – to vše je přichystáno především pro ně. Vyznačte si v diáři sobotu 3. září tučně a vyrazte do Malé Skály!

Termíny