Šumavský FotoMaraton

Volný čas

Budete-li mít v srpnu cestu na Šumavu, určitě se vydejte i do městečka Kašperské Hory. Bude se zde konat první ročník Šumavského FotoMaratonu. Zajímavé a netradiční akce, při které si nejen zafotografujete, ale můžete vyhrát i zajímavé ceny

U Šumavského FotoMaratonu vás nebude nikdo nutit běhat desítky kilometrů. Jedná se o čistě fotografickou soutěž, při které spíš než běhat budete chodit po zajímavých místech v okolí Kašperských Hor na Šumavě. Jste-li náruživí fotografové, bude pro vás FotoMaraton hlavně návštěvou fotograficky poutavých míst s příjemnou procházkou. Fotíte-li jen občas a pro zábavu, bude FotoMaraton příjemnou procházkou s možností nafotit si zajímavá místa. Každý si může akci užít a navíc vyhrát zajímavé ceny od hlavního partnera akce, kterým je fotografický obchod Centrum FotoŠkoda, a dalších partnerů, společnosti Nikon a vydavatelství Zoner Press. A jak vlastně takový Šumavský FotoMaraton probíhá?

  • Šumavský FotoMaraton startuje ve čtvrtek 18.8.2011 od 9 hodin.

  • Mezi 9 a 11 hodinou se soutěžící registruje v IS a SEV NP Šumava (Informační středisko a Středisko environmentální výchovy Národního parku Šumava, Sušická 399, Kašperské Hory) - mapa

  • Každý registrovaný soutěžící dostane seznam fotografických "úkolů" spolu s tipy na zajímavá místa v okolí, kde je možné fotografie pořídit.

  • Do 14 hodin odevzdá každý soutěžící své vybrané soutěžní snímky.

  • Vyhlášení vítězů proběhne v 16 hodin v IS a SEV NP Šumava.

Účast na Šumavském FotoMaratonu je zdarma, žádný registrační poplatek, žádné startovné. Zúčastnit se může každý kdo má digitální fotoaparát chuť fotografovat. Každý účastník navíc obdrží drobný dárek a vítězové hodnotné ceny od pořadatelů akce FotoAparát.cz a FotoInstitut.cz, generálního partnera Centrum FotoŠkoda a dalších partnerů. Rozhodně přijďte, akce bude stát za to.

Šumavské FotoLéto

Šumavský FotoMaraton je součástí festivalu Šumavské FotoLéto, který probíhá po celý srpen. 1. ročník přinese fotografické přednášky profesionálních fotografů a odborníků na různá témata. Přednášky jsou pro širokou veřejnost. I pokud fotíte jen pro radost, můžete tak zlepšit své snímky. Všechny přednášky jsou zcela zdarma, stačí jen přijít. Více informací zde.

Termíny