Moderní tanec s Dagmar Spain - začátečníci a mírně pokročilí

Volný čas

každý čtvrtek 18:00 - 19:15, od 29.9., open class 22.9.

Díky svým zkušenostem srůznými tanečními styly klade Dagmar Spain důraz na základní principy moderního tance, vycházející zLabanovy analýzy pohybu (LMA, www.laban.cz). Pomocí těchto principů (tělo, tvar, prostor a úsilí) se student naučí spoléhat na své tělo a plně ho využívat. Cílem lekce je dovést každého účastníka od důkladné rozcvičky až k momentu, kdy se pohybuje naprosto svobodně a využívá naplno potenciál svého těla. Vnímání pohybu lektorky je ovlivněno její výukou pilates, praktikováním reiki (harmonizace čaker) a tanga. Dagmar vlekcích představí i něco ze své vlastní choreografie. Jejím přáním je vytvořit během 75minutové lekce atmosféru radosti a učení. Některé z lekcí budou doprovázeny živou hrou na piano.

Dagmar Spain (choreografka, tanečnice, herečka), narozena v České republice, získala své rané taneční vzdělání ve Frankfurtu (titul BFA - bakalář). Zde byla členem několika tanečních skupin, včetně Tanztheater v Brémách, kde vytvořila svou první choreografii Klang der Erde (zvuk Země). Vroce 1990 přesídlila do New Yorku, aby si rozšířila své taneční obzory a našla odvahu spojovat ve své práci různé styly a vlivy. V New Yorku vystudovala tanec a choreografii na Tisch School of Arts s titulem magistr. Vystupovala s nejrůznějšími společnostmi a tanečníky z New Yorku, například s Chen & Dancers, Risou Jaroslowem, Anahi Galante, Elaine Shipman, Maxine Steinman, Mary Seidman a mnohými dalšími .

V roce 2000 založila společnost Dance Imprints, její představení měli možnost vidět diváci na mnoha uznávaných scénách po celém světě. VNY vyučovala Dagmar moderní tanec na několika různých školách, včetně historického Harkness Dance Center na 92.ulici. Dagmar Spain rovněž účinkovala vkrátkém filmu Five non Five, pod vedením německé režisérky Anji Zander a zahrála si vdivadelní hře Beautiful Word and Return. VPraze dále rozšířila své herecké zkušenosti o účinkování vdevíti studentských filmech produkovaných pražskou FAMU. Vlétě 2011 bude prezentovat svou vlastní poezii a textovou tvorbu shereckým kolegou Iorgem Papoutsasem vnewyorském Cornelia Street Cafe.

Místo je třeba rezervovat a uhradit předem - rezervace platí do doby týden před zahájením kurzu.

Přihlášky na tel. 220 878 455 nebo na e-mailu info@vltavska.cz nebo online přímo zde na webu.

Cena:1 680,-Kč/ 12 lekcí (150,-Kč za jednu lekci),cyklus od29.9. do 15.12. 2011(lekce se nekonají ve státní svátky)

Ukázková lekce zdarma se koná 22.9.

Platební údaje: č.ú. 201 300 309/ 0800, VS 3002 3206

 

Účinkují

každý čtvrtek 18:00 - 19:15, od 29.9., open class 22.9.

Kontakty

www.vltavska.cz

Termíny