Víkend pro děti na zámku Mníšku

Volný čas, Pro děti, Turistika

Víkend pro děti na zámku Mníšku

 

Chcete se podívat na zámek, ale nechcete, aby se děti nudily? Přejete si, aby si zvýletu něco pamatovaly a aby je prohlídka zaujala?

Potom navštivte o víkendu 6. a 7. srpna zámek Mníšek pod Brdy. Po oba dny jsou pro děti připravené prohlídky právě s takovýmvýkladem, který je osloví, protože je přizpůsoben jejich věku a oušku. Paní průvodkyně je seznámí sčertíkem Brdíkem a poví jim pověst o tom, jak se zámek stavěl, na některých prohlídkách si budou moci potěžkat tác, na kterém služebnictvo nosilo na stůl, na jiných si zase pohladí miminko vzavinovačce a prohlédnou si splachovací záchod, který už tu panstvo také mělo. Zjistí, jak se zvonilo na služebnou, kolik dětí si hrálo vdětském pokojíčku nebo proč pan baron chodil rád oblékaný jako myslivec.

Vsobotu 6. 8. zveme na prohlídky Loutkové, které vedou soukromými pokoji posledních zámeckých majitelů a které jsou zakončeny návštěvou pohádkových loutek vživotní velikosti. Uslyšíte vyprávět třeba o princezně Růžičce a Zlatém princi, o vodníku Žabákovi a Jezerní víle nebo o čertíkovi a ježibabě. Vneděli 7. 8. se projdete po trase zvané Tři věže, na které se dozvíte, že čtvrtou věž nám odnesl čert Brdík a také podle čeho dostal své jméno, navštívíte reprezentační sály, jídelny, kapli nebo lovecký salonek.

Dětské prohlídky každou hodinu vždy ve čtvrt. Rezervace možná na tel. 318 590 261.

Termíny