Divadelní projekt Expediceion Tvrz Schwarzenberg

Divadlo

Pozvánka

Vrámci česko-německé hudebně-divadelní „Expedice Tvrz Schloss Schwarzenberg" se 18 mladých lidí zeŠumavy a Dolního Bavorska zabývalo intenzivně příběhy souvisejícími sobdobím kolem druhé světové války.

Po několikadenním dobrodružném putování vytvořili ze zážitků, historických rešerší a vlastních skladeb fikci Tvrze Schwarzenberg: Místa uprostřed lesa, přímo na hranici, místa otázek lidských práv, místa mezi lety 1938 a 1945 - dvěma extrémními milníky vdějinách Šumavy.

Představení přináší příběh 4 mladých lidí hledajících onu Tvrz Schwarzenberg.

Přitom nacházejí stopy svých prarodičů,oživlé události konce druhé světové války, do níž byli uvrženi. Jejich pohled dnešního světa je zcela postaven mimo emoční kontext doby a brzy i oni sami stojí před otázkou: Dobře, či špatně?

Zdánlivě náhodou se společně potkají vlese. Každý znich má svůj vlastní příběh, vlastní výklad toho, co jak bylo, vlastní názor, který chce vyprávět, přesto je stále jasnější, že toho mají společného více, než sami chtějí přiznat. Díky napínavým proměnám mezi minulostí a současností se vlese radí nad nezodpovězenými otázkami, problémy, spekulacemi. Překonat svou vlastní hrdost se stane nejtěžší úlohou jejich života.

Hra je hrána kompletně vdivadelní řeči „Čojč", jež nabízí tu nejlepší česko-německou zábavu a jde rovnou pod kůži diváka.

Chtěli bychom Vás srdečně pozvat:

Městské kulturní středisko Vimperk (MěKS)

Premiéra - sobota 23.7.2011, 20:00 - vstup volný, dobrovolný příspěvek vítán

Kurhaus Freyung

Schulaufführung Montag 25.7.2011, 9:00 Uhr - Eintritt frei

Abendaufführung Sonntag 24.7. 19:30 Uhr - Eintritt frei, um Spenden wird gebeten

Více informací:karel.hajek@cojc.eu,schwarzenberg@cojc.eutel.: 00420 724530358

 

Kontakty

www.cojc.eu

Termíny