The Dropout Patrol + Radio Burroughs (DE)

Hudba

The Dropout Patrol

Opravdu zajímavé indie folkové, popřípadě lo-fi kapely k nám nejezdí zrovna každý den. Když k nám přijede ale nějaké partička s přízviskem "indie" nebo "lo-fi", měli bychom
pořádně zavýskat, především v případě drážďanských The Dropout Patrol.
Jejich začátky sahají někdy do roku 2000, kdy si tehdy 18-tiletá studentka Jana Sotzko začala na koleji nahrávat vlastní indie folkové písničky na starý magnetofon. Její podivná záliba ji zatím dovedla až k vydání debutového alba Songs That Just Happened (Ugly Dog 2001) a účasti na několika kompilacích.
V dosavadních recenzích se objevila přirovnání zejména k The Breeders, Cat Power nebo Magnapop. Něco na tom určitě bude, ale The Dropout Patrol narozdíl od výše jmenovaných v mnohem větší míře využívají působivé dvojhlasy a především jejich přístup k věci je ryze akustický.
Koncertní sestavu kromě Jany a jejích dvou spolužaček (hrajících jinak ve vlastních projektech) doplňuje na čtveřici kytarista z hardcoreové kapely Petethepiratesquid. Dohromady pak předvádí nezvykle křehké a zranitelné koncerty melancholického indie
folk/rocku, jaký v našich končinách jen tak neuslyšíte.

„... Radio Burroughs. Je to dost podobný tím, že tam taky zpívá slečna, ale jdou na to víc zpříma. Někde píšou post-punk někde prej indie. Prostě fajn kytarovka s holčičím zpěvem, kterej se (vůbec) nebojí zařvat. V roce 2006 vydali split ep s PTPS. O rok později 4skladbové demo a letos jim vyšla velká deska „the principles of hope or hybrid".
Vstupné: 140,-

Termíny