Konec země...Finistere...

Výstava

Galerie 4 představuje výstavu Konec země...Finistere - výsledky první části mezinárodní fotografické dílny. První část tohoto uměleckého projektu se uskutečnila vroce 2010 ve Francii, v departmentu Finistere a druhá část se uskuteční letos na Chebsku.

Zahájení - pátek 29. července 2011 v18.00

„Spolupráce Galerie 4 sbretonskými umělci vznikla počátkem 90. let recipročními výstavami vgalerii Le Lieu vLorient, kde jsme představovali např. Danu Kyndrovou, Jindřicha Štreita, WeeGee a další autory a Galerie 4 uváděla bretonské autory Francoise Puyplata, René Prigenta, Williama Roppa a další.

 

Vroce 1999 jsme uspořádali první společný workshop v Quimperlé a Chebu pod vedením Pavla Máry a tento workshop se stal impulsem pro francouzské fotografy kzaložení umělecké asociace La Veduta. Její první presidentka Michele Lescoat soustředila do asociace nejen fotografy, ale i výtvarníky a literáty zjižní Bretaně. Spolupráce sGalerií 4 se začala rozšiřovat a výsledkem byly další společné projekty ať již voblasti výstav nebo workshopů. Projekt „Zjednoho břehu na druhý" byl natolik úspěšný, že vedení města Quimperlé požádalo o pokračování obdobných projektů.

Workshop „Finistere....Konec země..."byl pojmenován podle francouzského departmentu, ale i geografické poloze Chebska. Vminulém roce se sešlo 20 českých a bretonských umělců na pobřeží Atlantiku, aby společně vytvořili „portrét" kraje Finistere. Letos se pokusí o totéž na Chebsku." Text: Zbyněk Illek

 

Kontakty

www.galerie4.cz

Termíny