V. Pálavský festival dračích lodí

Volný čas, Sport

Pálavský festival dračích lodí slaví páté výročí - na dračí lodi naučí pádlovat i začátečníky!


Již popáté bude hladina Mušovského jezera pod Pavlovem patřit kultovnímu Pálavskému festivalu dračích lodí. Závody se uskuteční o víkendu 16. a 17. 7. 2011 vareálu Yacht Clubu Dyje. Součástí akce bude také oblíbená disciplína vpřetahování lanem, ve které se bude soupeřit o titul Mistra Moravy.


Pálavský festival dračích lodí je součástí celorepublikové soutěže Grand Prix, která je určena pro amatérské, firemní a hobby posádky přátel a kamarádů, které nejsou registrované vrámci Českého poháru dračích lodí (to je vČeské republice nejvyšší soutěž, ze které lze nominovat závodníky do reprezentace ČR). Podmínkou účasti je sestavit tým 16 až 20 závodníků, ve kterém budou minimálně čtyři ženy. Pořadatelé přijímají přihlášky týmů až do čtvrtka 14.7.2010.


„Závodit mohou opravdu všichni, ať již mají nějaké zkušenosti, nebo ještě vdračí lodi nikdy neseděli. Stačí chuť zasportovat si a společně se pobavit. Závodníkům zapůjčíme veškeré vybavení i zkušeného kormidelníka a instruktora vjedné osobě. Na Mušovském jezeře budeme s loděmi už vpátek odpoledne, kdy bude pro všechny zájemce připravena možnost tréninkových jízd. Za půl hodiny naučíme pádlovat i úplné začátečníky," dodal Zdeněk Janeček.

 

Sobotní závod odstartuje v10 hodin dopoledne a bude patřit akční trati na 200 metrů, která se pojede z šestipevných startovacích bloků.

 

Odpoledne bude na programu také 4. ročník Mistrovství Moravy vpřetahování lanem. Účast bude tentokrát pro všechny registrované týmy dračích lodí zdarma. Úkolem osmi silných borců nebo žen, bude přetáhnout soupeře se stejným počtem závodníků na druhém konci 35 metrů dlouhého lana.

Vyvrcholením sobotního večera bude slavnostní vyhlášení vítězů a Dragon party, na které zahraje skupina Nešvilský krúžek.

 

Nedělní dopolední závod na 1000 metrů bude zkouškou morálních sil všech posádek a současně zajímavou atrakcí po diváky, protože se jezdí na otáčky, kde často dochází ke kolizím předjíždějících se lodí.

 

Záštitu nad festivalem převzal senátor Ing. Josef Hajda. Celý závod bude moderovat prezident České asociace dračích lodí Petr Klíma.


Harmonogram akce

Pátek 15. 7. 2011

od 15 do 18 hod. možnost tréninkových jízd (po 30 minutách) pro přihlášené týmy v místě závodu

Sobota 16. 7. 2011

9.00 - porada kapitánů

10.00 - 13.00 - závod GRAND PRIX na 200m, kvalifikační jízdy

13.00 - 17.00 - závod GRAND PRIX na 200m, finálové jízdy

17.00 - 19.00 - IV. Mistrovství Moravy v přetahování lanem

20.30 - Dragon párty, defilé vítězů, koncert skupiny „Nešvilský krúžek"

Neděle 17. 7. 2011

10.00 - porada kapitánů

11.00-12.30 - závod GRAND PRIX na 1000m, vyhlášení vítězů po skončení závodu

Více info na www.pavlof.cz

 

Termíny