Ahae: Pohled z okna – unikátní výstava fotografií v Národní galerii

Výstava

Hlavní událostí letní sezony v Národní galerii v Praze bude unikátní výstava fotografií korejského fotografa, filantropa, ekologa a vynálezce Ahae. Ahae během uplynulých dvou let pořídil z okna domu, kde žije a pracuje, neuvěřitelný milion fotografií nejbližšího okolí. Ukazují přírodu v její nejčistší podobě, zbaveny umělosti a jakékoli manipulace typické pro dnešní přírodní fotografii.

Velkoformátové fotografie budou vystaveny 15. 7. – 14.8. ve Velké dvoraně Veletržního paláce pro samostatnou výstavu žijícího umělce poprvé od výstavy Alfonse Muchy v roce 1928.

Účinkují

Kdo je Ahae?

Korejský fotograf Ahae se narodil v roce 1941 v Kjótu v Japonsku. Od mládí se věnoval několika uměleckým disciplínám, po třicítce začal své tvůrčí schopnosti uplatňovat v obchodní sféře a dokázal prorazit s řadou vlastních unikátních produktů.

Získal řadu mezinárodních ocenění za své vynálezy, kam patří například mýdlo na bázi papíru, samospínací a samovypínací ventilátor, který dnes používají domácnosti na celém světě, Hi-Boat – hydraulicky ovládaná bezpečnostní loď nebo nejrůznější pomůcky, jež obecně zlepšují zdravotní stav. Během své životní dráhy Ahae zaregistroval přes tisíc patentů a obchodních značek.

Termíny