Vánoční ladění - Mike Perry a Mirek Kovářík

Hudba

 

Hudebně-poetická nadílka Mika Perryho a Mirka Kováříka plná autorských písniček při kytaře a básní nejen vánočních autorů V. Hraběte, J. Ortena, J. Kainara i skvělých povídek Alexandry Berkové. Oba pánové se těší na komorní setkání na Vltavské se svým přáteli a příznivci.

Mike PERRY je skladatel, textař, zpěvák, kytarista i básník - prostě věčný trubadúr, jak sám sebe označuje. Inspiraci pro své písničky nachází v osudech každého z nás, při čtení mezi řádky života, v prohrách, které nás občas dostihnou, ale také v drobných, krásných nečekanostech všedních dní. V jeho repertoáru najdeme drsnější folkrockové skladby stejně jako melancholické šansony s poetickými texty na věčné téma lásky, ale také hledání sebe sama a smyslu našeho bytí ve starém dobrém blues. Vletošním roce mu vyšla vnakladatelství Zlín kniha Klec pro majáky, která zpracovává jeho zkušenost stranssexualitou.

Mirek KOVÁŘÍK je výrazná osobnost českého divadla, kulturní publicista i redaktor, vysokoškolský pedagog, moderátor a předně nezaměnitelný interpret beatnické poezie a tvorby Václava Hraběte, ale i díla básníků J. Ortena, J. Zahradníčka, K. H. Máchy nebo I. Blatného a řady dalších. Je autorem proslulého poetického pořadu pro začínající básníky Zelené peří - a to jak jeho klubové, tak i rozhlasové verze.

Vstupenky v předprodejní síti Ticketportal.cz, Ticketstream.cz a na pokladně KC Vltavská.

 

Kontakty

www.vltavska.cz

Termíny