Císařský den

Divadlo, Volný čas, Hudba, Pro děti, Turistika

„Císařský den" je tradiční historická slavnost, která se koná vždy poslední srpnový víkend vKadani. Touto akcí si připomínáme významnou událost, kdy vroce 1367 navštívil město Kadaň římský císař a český král Karel IV.

Vsobotu 27. 8. 2011 v 10:00 hod. otevře kadaňský purkmistr na Mírovém náměstí středověký jarmark s ukázkami starých řemesel, která bude předvádět kovář, tesař, tkadlec, šmejdíř, pregéř, pasíř, hrnčíř, dráteník a další. V14:00 hod. dorazí na tribunu u kostela Povýšení sv. Kříže císař Karel IV. se svým doprovodem. Od 17:00 hod. mají diváci možnost shlédnout ve Smetanových sadech rytířský turnaj na koních. Celá slavnost vyvrcholí po 20 hod. večerní programem s ohňovým divadlem, spojené sceremonií, na kterou naváže slavnostní ohňostroj.

Po celý den budou diváci na několika scénách rozmístěných po historickém centru města sledovat vystoupení hudebníků, tanečníků, kejklířů či ukázky práva útrpného. Atmosféru celé akce podtrhne rytířské ležení, jehož centrem bude stylově vybavený rytířský stan, středověká lazebna či katovna, ve které nebude chybět kláda či natahovací žebřík. Hladoví a žízniví návštěvníci ukojí své potřeby ve středověké taverně nebo orientální čajovně. Pro malé i velké budou připraveny středověké hry a soutěže.

Termíny