VĚDA NA ZÁMKU

Výstava, Volný čas, Pro děti

Přemýšlíte, jak příjemně a netradičně strávit druhý prázdninový víkend? Zatoužili jste někdy nahlédnout do zákulisí příprav zámeckých instalací anebo se dozvědět více o tom, jak mohou být nové poznatky užitečné v péči o památky? Dozvěděli byste se rádi více o používaných technologiích 19. století? Nebo jste prostě jenom zvědaví, jak to vypadá, když se robot Advee znovu rozhodne být průvodcem na zámku?

Víkendová akce Věda na zámku je určena pro všechny děti i dospělé, kteří se nebojí strávit víkend netradičně a ještě se chtějí u toho něco zajímavého dozvědět. Pro děti je přichystána zahrada plná alchymistů, kteří potřebují jejich pomoc při hledání tajného písma. Pro dospělé jsou připraveny neobvyklé prohlídky interiérů zámku, s povídáním o technologiích, lidech a věcech, které v 19. století změnily svět, prohlídky nově rekonstruovaného patra a zámeckého parku. Jako bonus mohou návštěvníci akce vidět nově zrekonstruované prostory zámecké oranžerie.

Že technologie a věda nemusí být nuda, určitě dokáže i robot Advee, který na zámek opět dorazí a pokusí se stát se zámeckým průvodcem.

Termíny