KLASICI V ULICI: Epoque Quartet

Hudba

Přímo na ulici před AUX Café se uskuteční koncerty vážné hudby. Zatím jsou v plánu dva, snad dojde i na třetí.

Poprvé, 10. července, zahraje Epoque Quartet, který míchá klasiku s jazzem. Poté 7. srpna Orbis kvintet hrající klasické skladby.

Vítány jsou rodiny s dětmi.
Jde o akci zcela ojedinělou a nevídanou!

"Pražské smyčcové kvarteto EPOQUE QUARTET vzniklo na počátku roku 1999. Čtyři vynikající sólisty a komorní hráče s bohatými pódiovými zkušenostmi přivedla ke společné práci nejen názorová shoda a příbuznost uměleckého naturelu, ale především mimořádné nadšení pro žánry obvykle nezařazované pod hlavičku "vážné hudby" - jazz, rock a funk. Ačkoliv skladby klasické kvartetní literatury zůstávají nedílnou součástí programů tohoto tělesa, citlivý přístup k netradičním aranžmá mu přináší nové možnosti využití smyčcových nástrojů a zároveň umožňuje nebývalou šíři repertoárového záběru, na našich i zahraničních pódiích ojedinělou.
Členové kvarteta jsou laureáty několika světových soutěží (dvojnásobná první cena soutěže v rakouském Liezenu, první cena mezinárodní kvartetní soutěže L. van Beethovena, cena Jeunes Musical) a soubor se úspěšně zúčastnil i dalších soutěží (např. Paolo Borciani competition). Ze zahraničních zemí účinkoval mj. v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Itálii, Anglii, Izraeli, Japonsku, Řecku, Holandsku, Polsku, Bosně a Hercegovině.
Epoque pravidelně hraje v abonentních cyklech Symfonického orchestru Českého rozhlasu, Českého Noneta, Spolku pro komorní hudbu, spolupracuje s Českou televizí i rozhlasem a je častým hostem prestižních mezinárodních hudebních festivalů např. Schleswig-Holstein Festival (Německo), Stuttgarter Philharmoniker Zyklus, Metamorphosen (Švýcarsko), České sny, Concentus Moravie, hudební festival Český Krumlov, festival L. van Beethovena, Moravský podzim aj.
V roce 2000 vedli členové kvarteta mistrovské kursy jazzové improvizace na hudební akademii v Jeruzalémě.
Na poli jazzové hudby se EQ setkal mimo jiné s George Mrazem, Benny Beaileym, Yoshiko Kishino.
Soustavně spolupracuje s Robert Balzar triem."

Více nahttp://www.epoquequartet.com/

Účinkují

V EQ hrají: David Pokorný a Vladimír Klánský na housle, Vladimír Kroupa na violu a Vít Petrášek na violoncello.

Termíny