Z deníku paralelního cestovatele

Výstava

Výstava komiksů Tomáše Kučerovského, originálního výtvarníka a zakladatele časopisu Aargh!, bude k vidění v prvním patře Staré táborské radnici od 10. července do 30. září 2011. Dovolujeme si Vás proto srdečně pozvat na slavnostní zahájení, které proběhne v sobotu 9. července 2011 od 17:00 v gotickém sále Staré táborské radnice, Žižkovo náměstí 1.

Na vernisáži bude přítomen autor vystavených komiksů Tomáš Kučerovský i jeho kolega – Tomáš Prokůpek, který je autorem scénářů. Spolu oba Tomášové tvoří dvojhlavou redakci legendárního komiksového časopisu Aargh! Vystoupí okamžité hudební duo Pepy Makoče nazvané Comic strip a těšit se můžete i na malou komiksovou dílnu.

Výstava Z deníku paralelního cestovatele představuje komiksovou tvorbu brněnského ilustrátora Tomáše Kučerovského, který komiksy nejen kreslí, ale též komiksovou tvorbu podporuje a popularizuje prostřednictvím komiksové revue Aargh! Časopis, který informuje o našich i zahraničních komikových autorech, nabízí  rozhovory, teoretické články a články o historii českého komiksu, založil v roce 2000 společně s Tomášem Prokůpkem.

Na táborské výstavě se setkáte s devíti původními komiksy. Podivní návštěvníci se v nich vkrádají do cizích bytů (komiks Návštěvník), okřídlené bytosti přilétají k balkónovým dveřím (komiks Gavron), hrdiny čekají vzlety i pády (komiks Vzlety a pády). Let a ptačí perspektiva jsou častým motivem. Tomáš Kučerovský ostatně nezapře v pečlivě budovaných světech původní profesi architekta. S obdivem se pouští do portrétů polozapomenutých staveb a míst – třeba v sérii šesti dvoustránkových epizod publikovaných v architektonickém časopise ERA21 příznačně nazvaných Zapomenuté stavby.

Ilustrátorský záběr Tomáše Kučerovského je mnohem širší. Kromě komiksů se zabývá ilustrací, návrhy knižních obálek, grafickou úpravou publikací, obaly CD, návrhy pro počítačové hry, ilustracemi deskových her, divadelními plakáty, reklamními ilustracemi a storyboardy.

 

Přijďte si do Tábora užít komiksové léto!

 

Termíny