Charlie McCoy s Robertem Křesťanem a Druhou trávou

Hudba

Americký harmonikář Charlie McCoy předvede všem, kdo včervenci zůstávají vPraze, svou virtuozní hru na harmoniku. Dorazíte-li v pondělí 25. července doKC Vltavská uvidíte ho zde při společném vystoupení sRobertem Křesťanem a Druhou trávou.

Charlieho McCoye si u nás nejvíc spojujeme s foukací harmonikou. Tento rodák ze Západní Virginieje ale zároveň i skladatel, zpěvák a hráč na kytaru, bicí, vibrafon, klávesy, basu, trumpetu, saxofon, tubu a další nástroje. V minulostinahrával desky s hvězdamijakoElvis Presley, Bob Dylan, AI Kooper, Ringo Starr, Joan Baez, Paul Simon a dalšími.

S českými muzikanty začal McCoy spolupracovat v roce 2001, kdy ho producent Luboš Malinapřizval na natáčení CD Wabiho Daňka "Nech svět, ať se točí dál". Charlie McCoy se zúčastnili dvou koncertů spojených se křtemzmíněného alba a dalších koncertů v roce 2003, z nichž vzniklo album Charlie McCoy, Robert Křesťan a Druhá tráva: Live in Brno. Následovaly další společné koncerty na folkových festivalech, v roce 2009 koncertní šňůra s Drouhou trávou a nahrávky na několika albech českých muzikantů - napříkladna descePavla Bobka "Muž, který nikdy nebyl" (Brothers Records, 2005), kde si sním navíc zazpíval včesko-anglickém duetu píseň Summer In The City.

Jednu krásnou historku z natáčení, prý pro McCoye typickou, zachytil ve své vzpomínkové knize rocker AI Kooper. Natáčelo se Dylanovo album Blonde on Blonde (1966) a Dylan chtěl mít v jedné skladbě trumpetu. Protože prý nenáviděl dabování, musela se natočit živě. Takže hrál McCoy zároveň levou rukou na baskytaru a pravou na trumpetu, aniž by vypadl z rytmu. Všichni to vzali samozřejmě, jen Dylan v úžasu přestal hrát, takže se muselo natáčet znovu.

Vstupné 290 Kč v předprodeji, 350 Kč na místě, předprodej na pokladně KC Vltavská a v sítích Ticketportal a Ticketstream. Místa k sezení jsou číslována.

Účinkují

Charlie McCoy
Robert Křesťan
Druhá tráva

Kontakty

www.vltavska.cz

Termíny