Indický festival vozů v Praze

Divadlo, Hudba

Nevšední událost: Indická tradice již tradičně v srdci Evropy! Zveme Vás na již čtvrtý ročník pražské Ratha-Yátry - „festivalu vozů". Ratha-Yátra je velkolepý festival pod širým nebem plný barev, vůní, chutí a nevšedních zážitků, který se v Indii slaví již několik tisíciletí a v šedesátých letech minulého století se dostal i do západního světa.
Praha se zařadila po bok světových metropolí a letos pořádá již čtvrtou Ratha-Yátru, což svědčí o jejím kosmopolitním otevřeném charakteru a umožňuje tomuto festivalu se každým rokem dále rozvíjet a rozšiřovat. V Londýně, Paříži, Madridu, Berlíně, Kodani, Stockholmu, Dublinu, Budapešti, Curychu, Římě, Milánu a v mnoha dalších městech Evropy i celého světa, je tento festival každoročně očekávanou atrakcí pro tisíce návštěvníků. Festival svou nadčasovostí a kulturní i duchovní hodnotou pomáhá ve sbližování lidí bez rozdílu rasy, přesvědčení a společenského postavení.
Letošní Ratha-Yátra v Praze proběhne v neděli 17.7. na Staroměstském náměstí. V pravé poledne začíná průvod s velkolepě vyzdobeným vozem centrem Prahy (tanečně hudební průvod trvá přibližně 2 hodiny). V 15 hodin začne v celém festivalovém městečku přímo na Staroměstském náměstí pestrý poutavý program s tradiční indickou hudbou, chrámovým tancem Bharata Natyam a nahlédnutím do tajů indické moudrosti. Dále bude možné shlédnout expozici o starobylé védské kultuře, ochutnat exotické pochoutky, zakoupit si indické oblečení a další zajímavé zboží a seznámit se s propracovaným systémem dávného chrámového uctívání. Vstup zdarma.

Termíny