Prodloužený víkend pro děti i dospělé na zámku Mníšku, dobývání švédskými vojsky!

Volný čas, Pro děti, Turistika

Prodloužený víkend pro děti i dospělé na zámku Mníšku, dobývání švédskými vojsky!

Bitva o zámek vMníšku bude i letos, a to 5.7. vpředzámčí. Připravený je bohatý doprovodný program.

 

Podobně jako vminulém roce se i letos uskuteční velká bitva o zámek vMníšku pod Brdy, která má připomenout jeho vyplenění švédskými vojsky generála Banéra, který přes Mníšek táhnul vroce 1639.

 

Vletošním roce jsme se pokusili tuto akci rozšířit i na další dny. Vsobotu 2. července jsou připraveny podvečerní prohlídky spohádkovými bytostmi. Po arkádě chodí Bílá paní, vzámecké kapli čeká anděl - posel z nebes. Bude děti pasovat do šlechtického stavu a na konci je čeká sladká odměna. Na prohlídky je nutná rezervace na tel. 318590261! Začínáme v16 hodin, prohlídky každých 20 minut do cca 18 h.

 

Vneděli 3. července vás čeká výtvarné tvoření, při kterém si vyrobíte zámecký hrníček, a prohlídka pro rodiny sdětmi snázvem Loutková. Projdete se soukromými komnatami posledních zámeckých majitelů a na konci navštívíte pohátkové loutky vživotní velikosti - čertíka Brdíka, vodníka nebo Jezerní vílu a další. Prohlídky probíhají každou hodinu od 10,15 do 15,15 hodin.

 

Vpondělí 4. července se těšte na prohlídku pro rodiny a děti nazvanou Tři věže. Dozvíte se o zámeckém čertovi a čtvrté věži. Prohlídka je také výkladem přizpůsobená dětskému oušku, stejně jako předchozí Loutková. Začínají v10,15, poslední v15,15 hodin.

 

Vúterý 5. července si budete moci prohlédnout ležení císařských i švédských vojsk před zámkem. Vparku je zároveň připraven bohatý program pro každého. Přehlídka skupin historického šermu i hry pro nejmenší děti. Vlastní bitva začne kolem šesté hodiny večerní. Dobudou opět švédové Mníšecký zámek nebo bude ubráněn? Odvezou poklady nezměrné ceny do Švédska nebo zůstanou vČechách ? To vše se dozvíme až na konci, neboť není nic jisté.

5. července bude na zámku opět zpřístupněna krásná výstava panenech Barbie vhistorických kostýmcích. Kvidění bude například královna Kleopatra, Marie Terezie nebo Sisi.

 

2. července - Podvečerní prohlídky sbílou paní a andělem

3. července - Prohlídka Loutková + výtvarné tvoření - zdobení hrnečků

4. července - Prohlídka Tři věže

5. července - Móda na panenkách, dobývání zámku









Termíny