Macy Gray

Hudba

 

Macy Gray v červenci Praze představí živě svou poslední desku

Počátkem roku 2009 a téměř po deseti letech své kariéry si Macy Gray našla hudebního agenta a v rukou měla "The Sellout." Jistě, prodala přes 15 miliónů alb, získala dvě ceny Grammy Awards, dvě ceny MTV awards a s písničkou "I Try" jeden z nejúspěšnějších singlů všech dob, ale po albu Big z roku 2007 byla najednou sama. Big bylo nejuhlazenější album její kariéry a ona měla v úmyslu se ještě více vzdálit té známé a drsné Macy s hlasem jak po láhvi whisky - jako by chtěla být kopií a ne originálem - čekal ji Výprodej!
"Myslím, že Big neuspělo, protože jsem dělala to, co všichni," říká. "Vyjdi si a sežeň nejmódnější producenty, nejlepší autory, shoď deset kilo. Ale žádný z nich mně nezavolal. Byla jsem šílená strachy, nevěděla jsem, co mám dělat," říká dnes. " Máte kolem spoustu lidí, kteří vám říkají, jaká jste feťačka a pak hned zmizí."
Macy Gray se stáhla do míst, kde jí bylo dobře - do nahrávacího studia se skupinou přátel a muzikantů. Majitel studia v Tarzaně jí studio pronajal za babku a tak trávila celé měsíce přemýšlením a tvořením nových skladeb. Jakmile nové písničky začaly dostávat tvar, pocit vyřazení ji jen povzbudil v úsilí stát se znovu jednou z nejlepších světových zpěvaček. "Když jsem byla sama, dělala jsem písničky, které se mi líbily," tvrdí. "Byly to mé peníze, nemusela jsem to pro někoho hrát, nebyla jsem ničí zaměstnanec."

Výsledkem je příhodně nazvaná deska The Sellout (Concord Records) - Výprodej. A je to návrat ke skvělé Macy Gray ve špičkové formě, nejspíš jedno z jejích nejlepších alb, ale zároveň takové, které posouvá její sound do budoucnosti, spíš než aby se nostalgicky ohlíželo do minulosti. Samozřejmě na albu najdete klasickou Macy v popově soulové "Lately," ale objeví se tu i rocková dupačkar "Kissed It" (s kytarovým sólem dlouholetého kamaráda Slashe) nebo pomalý funkový jam jako od Prince "Stalker" který by skvěle zapadl i na Sign O' The Times.
Prvním singlem alba je svěží písnička "Beauty In The World" , která začíná jako houseová skladba Davida Guetty, ale změní se v chytlavou pohodovou pecku o míru a lásce. Macy Gray říká - " Bombardují vás různé názory a očekávaní, co lidé od vás chtějí a pak zapomenete, co vám jde nejlíp. Tahle věc je to, co umím nejlíp!"

V té době jsem prošla dvěma, třemi vztahy, takže milostný život nebyl nic moc. Loni byl děsnej rok." Ale její tři děti jí hodně pomohly. Písničku "Beauty" inspirovala její dcera, kterou Macy jednou zaslechla, jak se hystericky směje ve vedlejším pokoji. " Já měla zrovna moc špatný den, ale pak jsem ji slyšela, jak se směje a dala jsem se taky do smíchu, ani nevím, proč, ale říkala jsem si - aspoň že ta holka je šťastná! Tady jsem nic nepokazila!"
Navzdory zavržení, nejistotě a bolavému srdci je The Sellout naprostým triumfem a úspěchem. Opravdový talent se vrací - nic nezní vynuceně, všechny písničky se přelévají jedna do druhé. Poslední skladbou je hymnická písnička "The Comeback", ve které Macy zpívá : "Hej, to jsem zase já, velký světe/Vracím se, abych zas byla velká já."

Je to comeback jako z partesu! A dokazuje, že Macy Gray hned tak nevybledne.

Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketportal, Ticketpro, Ticketstream, TicketForPeoplea na pokladně KC Vltavská za 800 Kč + poplatky, na místě pak za950 Kč.

Více info na:
www.macygray.com
www.myspace.com/macygray
www.vltavska.cz
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

 

Kontakty

www.vltavska.cz

Termíny