Primal Scream se svým turné zavítají i do Prahy!

Hudba

 

Screamadelica LIVE 2011 - Primal Scream se svým turné zavítají i do Prahy!

 

Vroce 1992 byla udělena historicky první hudební Mercury Music Prize. Obdržela ji kapela Primal Scream za své, vpořadí třetí album snázvem Screamadelica, které vyšlo rok před tím.

Primal Scream, včesku známí také díky totální neodbornosti členů Rady Českého rozhlasu, která ve svém vtipném prohlášení zroku 2008 prostřednictvím svého jednatele Antonína Zelenky při snahách utlumit Radio Wave veřejnosti sdělila, že mládež, která poslouchá tuto stanici není elita národa a že vpísni Swastika Eyes od Primal Scream, kterou vysílalo Radio Wave se "jedná o velmi kontroverzní, radikální rap metalové skupiny, která na svých koncertech zastává revoluční stanovisko, velmi kritické vůči domácí americké a zahraniční politice." Připomeňme, že toto prohlášení rozhořčilo významnou část hudební a kulturní společnosti, bohužel dodnes, se i přes protesty a petice, nepodařilo Radio Wave vrátit do éteru.

Screamadelica bylo první album, se kterým Primal Scream komerčně uspěli. Dodnes je hodnoceno jako jedno ze zásadních a nejlepších alb 90.tých let, většina respektovaných hudebních časopisů mu vrecenzích udělilo plný počet bodů, jiní ho pasovali na nejlepší album desetiletí. Tímto albem, na kterém se Primal Scream inspirovali houseovou taneční scénou, se definitivně odpoutali od indie rockových kapel a zařadili se mezi velikány hudební scény.

Pro letošní rok si Primal Scream pro své fanoušky přichystali lahůdku a to reedici a turné k20. výročí tohoto jejich vynikajícího alba. Turné kapela zahájila listopadovým vyprodaným dvojkoncertem vlondýnské Olympii, živě ho přenášela BBC. Pro nás je však nejpodstatnější informace, že Primal Scream nám Screamadelicu zrahrají živě 7.srpna vKC Vltavská vPraze.

Vstupenkyjsou k dostání v předprodeji sítí Ticketportal, Ticketpro, Ticketstream a TicketForPeople a na pokladně KC Vltavská za 710,- Kč + poplatky, na místě pak za 890,- Kč.

Více info na:

www.primalscream.net
www.facebook.com/vltavska
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

 

Kontakty

www.vltavska.cz

Termíny