Letní kino

Film, Volný čas

 Dům kultury připravil v červenci Letní DVD kino na letní scéně MDDM Ostrov. Promítat se bude vždy v pátek a sobotu od 22.00 hodin. Vstupné bude 30 Kč. V programu budou zastoupeny různé filmové žánry (komedie, horor, krimi, romantický, dobrodružný, art filmy).

 

1. července, 110 minut

MAMMA MIA!

Idylický řecký ostrov, holka na vdávání, jedna potrhlá matka, tři potenciální otcové a nesmrtelná ABBA. Divadelní muzikálovou show, obsahující všechny zmíněné ingredience, vidělo v osmi různých jazykových verzích přes 30 miliónů lidí. Jejich řady teď geometricky narostou, protože tvůrci původního muzikálu se „své dítě“ rozhodli pojmout jako celovečerní film. V hlavních rolích Meryl Streep a Pierce Brosnan.

 

2. července, 137 minut

MECHANICKÝ POMERANČ

Provokativní drsná satira Stanleyho Kubricka vznikla r. 1971 podle stejnojmenného románu Anthonyho Burgesse. Příběh je situován do nespecifikované budoucnosti. Student ze slušné anglické rodiny Alex DeLarge se zdrogovaný oddává násilnickým choutkám. Po zradě přátel skončí ve věznici, kde je podroben experimentu, po němž jeho organismus reaguje při střetu s násilím a se sexem nesnesitelnými nevolnostmi. Zmechanizovaná lidská psychika se na svobodě nedokáže bránit. Alex se ocitá v rukou svých někdejších obětí. Strhující vize světa bez kladných postojů. Tvůrce v divákovi rafinovaně vyvolává směs protichůdných pocitů, vše za doprovodu kontrastních hudebních skladeb, v detailně aranžovaných obrazových kompozicích a s použitím bizarních kostýmů.

 

8. července, 73 minut

MADE IN FAMU

Co po celou dobu dělají studenti FAMU? Snímek není jeden film, ale filmy čtyři: šestnáctiminutové Radio Kebrle, pětadvacetiminutoví Draci, čtrnáctiminutová Vračka a sedmnáctiminutové I am Bigger & Better. Všechny jsou dost krátké na to, aby člověka nestačily začít nudit, takže se vlastně není čeho bát. Radio Kebrle terorizuje jistého důchodce. Moderátor mu nikdy nezapomene připomenout, že už by měl konečně umřít. Draci jsou o vzpomínkách na pouštění draků, které se stanou příčinou problémů v rodině. Vračka je o vietnamských fotbalistech. I am Bigger & Better je o robotovi, který nahradí nedochvilného divadelního herce. Pořád je pod kontrolou ovladače drženého režisérem, když se ale v noci vydává na procházku, kontroly se zmocní vyhozený herec. Film kombinuje počítačovou grafiku s živými herci.

 

9. července, 90 minut

3:15 ZEMŘEŠ

13. listopadu 1974 obdržela policie šílený telefonát, který je zavedl do Ocean Avenue 112 v Amityville. Uvnitř rozlehlého domu se jim naskytla děsivá scéna: celá rodina DeFeových byla zavražděna. V následujících dnech se Ronald DeFeo jr. přiznal k tomu, že postupně zastřelil své rodiče a čtyři sourozence a tvrdil, že ke spáchání těchto hrůzných vražd ho vedly hlasy v domě. O rok později se George a Kathy Lutzovi a jejich děti stěhují do tohoto domu a věří, že bude jejich vysněným domovem. Ale krátce poté, co se zabydlí, začnou se dít podivné a nevysvětlitelné věci.

 

15. července, 82 minut

JÁRA CIMRMAN LEŽÍCÍ, SPÍCÍ

Fiktivní postava všestranného génia naší minulosti, protagonisty desítky her uvedených v pražském divadélku, nesoucí jeho jméno. Příběh, v němž se Cimrman poprvé zhmotnil do konkrétnější podoby, je tvořen několika rekonstruovanými epizodami z jeho života, zasazenými do rámce exkurze v jeho světničce v Liptákově. Jednotlivé kapitoly, prodchnuté typickým humorem autorské dvojice Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka, přinášejí zcela nový pohled na dosud neznámé aspekty mistrova života a díla.

 

16. července, 96 minut

NĚCO NOVÉHO

Kenya McQueen (Sanaa Latham) si myslela, že má všechno: úspěšnou kariéru, dobré přátele a rodinu. Jednu věc však pod kontrolou neměla: svůj milostný život. Když potká přitažlivého a příjemného Briana Kellyho (Simon Baker), zdá se, že vyřešila i tenhle problém. Ale pak se na scéně objevuje muž jejích snů (Blair Underwood) a Kenya stojí před životním rozhodnutím. Zvítězí rozum, nebo cit?

 

22. července, 113 minut

ÚČASTNÍCI ZÁJEZDU

Komedie podle románu a scénáře spisovatele Michala Viewegha. Na dovolenou autobusem k Jadranu vyráží náhodná skupinka cestujících. Během cesty a pobytu u moře na všechny čeká řada komických, ale i absurdních situací, v nichž se lidé ukazují odhaleni, a to nejen do plavek. Přátelství, překvapivá setkání, letní milostná vzplanutí i divoké prázdninové vášně se odrážejí v příběhu plném humoru a jemné ironie.

 

23. července, 90 minut

MASAKR V KOPCÍCH

Rok 1969, Amerika zažívá období změn. Rodinné usedlosti v pustině jakoby se ale vyhnuly: dál tu vládne staré zlo. A právě na stauntonské farmě hrůzy se náhle ocitá parta mladých lidí, kteří se původně chtěli dostat stopem do Washingtonu. Už není cesty zpět. Strašné tajemství čeká, atmosféra strachu houstne. V drastickém hororu nové generace z dílny Camerona Romera (syna tvůrce Noci oživlých mrtvol) hrají: Kathy Lamkin (Texaský masakr motorovou pilou), Kiko Ellsworth (Dexter), Cooper Huckabee (Panoptikum), Cristen Coppen a David Rountree.

 

29. července, 110 minut

ŠAKALÍ LÉTA

Úspěšná muzikálová komedie o svobodě, nezávislosti, rudé hvězdě a rokenrolu. Odehrává se v Praze 1959 v okolí dejvického hotelu. Do poklidného maloměstského života nečekaně zasáhne mladý chuligán Bejby, který svým výstředním oblečením, kytarou a vášní pro rokenrol rozbouří stojaté vody nejen klučičího světa, ale také světa dospělých, snažících se nemyslet na nelehkou dobu, v níž musejí žít.

 

30. července, 83 minut

STVOŘENÍ

Skupina vědců odjíždí na expedici do Švýcarských Alp, aby prozkoumali původ člověka a získali důkazy o evoluci. K vědcům se náhodou připojí rodinka turistů, která měla původně namířeno na místní karneval. Vzrušující výprava se ale promění v noční můru, když se všichni ocitnou v tajemné rokli.

 









Kontakty

dk-ostrov.cz

Termíny