Lesní slavnosti divadla 2011

Divadlo

LESNÍ SLAVNOSTI DIVADA 2011 již posedmé!

Řevnické Lesní divadlo přivítá letos již sedmý ročník divácky velmi atraktivního divadelního festivalu Lesní slavnosti divadla, neboli zkráceně a omamně LSD.

Divadelní menu letošního ročníku nabídne přehlídku titulů dvou profesionálních divadel. Představí se festivalový nováček, ne však nováček divadelní, brněnské Divadlo Husa na provázku, které celé klání zahájí, a již tradiční účinkující, pražský soubor Dejvického divadla, jemuž budou patřit čtyři následující večery.

Festival se jako již tradičně uskuteční vposledních srpnových dnech - od 23. do 29. srpna 2011. Celkem diváci uvidí 6 představení od dvou divadelních souborů.

Speciálně pro festival Lesní slavnosti divadla uvede 27. a 28.8.2011 Dejvické divadlo vŘevnicích obnovenou premiéru hry OBLOMOV. Je jednou z nejstarších inscenací na repertoáru Dejvického divadla a měla derniéru 15. prosince 2010. Divadelní adaptace románu I. A. Gončarova Oblomov v režii Miroslava Krobota byla poprvé uvedena 1. prosince 2000 a po deseti letech dosáhla rekordního počtu 213 repríz.

Program celého festivalu:

út 23.8. Divadlo Husa na provázku - SHAKESPYRÉ - commedia plná omylů

st 24.8. Divadlo Husa na provázku - PRASE aneb Václav Havel's Hunt for a Pig

pá 26.8. Dejvické divadlo - DRAČÍ DOUPĚ

so 27.8. Dejvické divadlo - OBLOMOV

ne 28.8. Dejvické divadlo - OBLOMOV

po 29.8. Dejvické divadlo - MUŽ BEZ MINULOSTI

Více informací o festivalu najdete na oficiálních stránkách www.divadlovlese.cz

Účinkují

Hrají: Ivan Trojan, Martin Myšička, David Novotný, Jiří Macháček (bude hrát 27. 8.) / Marek Taclík, Igor Chmela, Lenka Krobotová, Jana Holcová, Denisa Nová

Překlad: Prokop Voskovec, scéna a kostýmy: Martin Chocholoušek, hudba: Matěj Kroupa a Pavel Rejholec
Dramaturgie: Eva Suková
Adaptace a režie: Miroslav Krobot

Nejpřesnější charakteristikou jevištní adaptace románu I. A. Gončarova jsou slova samotného autora dramatizace a režiséra M. Krobota:

...je to nevšední příběh o lásce a také sama postava Oblomova je velice inspirativní. Svoboda člověka se obvykle definuje jako projev svobodné vůle zvolit si cíl. Oblomovova svobodná vůle se projevuje v tom, že si žádný cíl nezvolil. Žije okamžikem. Je laskavý, tolerantní, hravý, obdařený představivostí a také nezodpovědný a pohodlný. Je plytký i hluboký současně. Je v něm něco věšteckého... Šlo o to, pokusit se o dramatický tvar, který nejvíc odpovídá vývoji postav. Bylo třeba vymyslet a rozvinout další postavy románu, například Tarantěva, Alexejeva nebo Anisju. Výsledná podoba má čtyři dějství a je to nejspíš tragikomedie...

Termíny