Lesní slavnosti divadla 2011

Divadlo

LESNÍ SLAVNOSTI DIVADA 2011 již posedmé!

Řevnické Lesní divadlo přivítá letos již sedmý ročník divácky velmi atraktivního divadelního festivalu Lesní slavnosti divadla, neboli zkráceně a omamně LSD.

Divadelní menu letošního ročníku nabídne přehlídku titulů dvou profesionálních divadel. Představí se festivalový nováček, ne však nováček divadelní, brněnské Divadlo Husa na provázku, které celé klání zahájí, a již tradiční účinkující, pražský soubor Dejvického divadla, jemuž budou patřit čtyři následující večery.

Festival se jako již tradičně uskuteční vposledních srpnových dnech - od 23. do 29. srpna 2011. Celkem diváci uvidí 6 představení od dvou divadelních souborů.

Druhou polovinu festivalu zahájí představení DRAČÍ DOUPĚ. Tak se jmenuje nejen česká stolní fantasy hra na hrdiny, ale i první titul letošní přehlídky Dejvického divadla a ne náhodou. 26.8.2011 se ve hře zpera slovenského dramatika Viliama Klimáčka vyprávějící o setkání dvou dávných kamarádů, do reálného světa citelně prolíná prostředí známé právě příznivcům fantasy a science-fiction. Tajuplný příběh sřadou dějových zvratů slibuje zajímavou podívanou.

Program celého festivalu:

út 23.8. Divadlo Husa na provázku - SHAKESPYRÉ - commedia plná omylů

st 24.8. Divadlo Husa na provázku - PRASE aneb Václav Havel's Hunt for a Pig

pá 26.8. Dejvické divadlo - DRAČÍ DOUPĚ

so 27.8. Dejvické divadlo - OBLOMOV

ne 28.8. Dejvické divadlo - OBLOMOV

po 29.8. Dejvické divadlo - MUŽ BEZ MINULOSTI

Více informací o festivalu najdete na oficiálních stránkách www.divadlovlese.cz

Účinkují

Ivan Trojan, David Novotný, Martin Myšička, Klára Melíšková, Klára Issová

Scéna: Martin Chocholoušek, kostýmy: Martin Chocholoušek a Vladimíra Fomínová, hudební spolupráce: DVA, dramaturgická spolupráce: Miroslav Krobot

Překlad a režie: Karel František Tománek

Jeden z nejznámějších slovenských dramatiků napsal hru přímo pro Dejvické divadlo a pro konkrétní herce. Příběh začíná setkáním dvou kamarádů, Ivana a Davida, v horách. Dvacet let se neviděli. Kdysi tvořili nerozlučnou dvojici, ale teď je všechno jinak ...

K nejsilnějším momentům večera tak patří scény, v nichž celá pětice (Ivan Trojan, David Novotný, Martin Myšička, Klára Melíšková a Klára Issová) hraje "Dračí doupě" a do infantilně dobrodružného příběhu nezadržitelně prolíná nejen reálná hierarchie postav, ale i jejich utajované příběhy, vztahy a nenávisti. Právě zde ostatně padne klíčová otázka: Jak má člověk žít s tím, co se stalo?

Termíny