Muzikál Noc na Karlštejně na zámku Mníšku pod Brdy

Divadlo

Muzikál Noc na Karlštejně na zámku Mníšku pod Brdy

MUZIKÁL NOC NA KARLŠTEJNĚ SE HRAJE NA NÁDVOŘÍ MNÍŠECKÉHO ZÁMKU!

Písně Karla Svobody, hladová koza, koně, vévoda Bavorský Jan Rosák, král Cyperský Petr Jančařík, Pešek Lumír Olšovský nebo Pavel Vítek. Bavit se budete určitě.

 

Mníšek pod Brdy - Rozmarný filmový muzikál Zdeňka Podskalského Noc na Karlštejně známe dozajista všichni. Vybavuje se nám důstojný Vlastimil Brodský vroli císaře Karla IV., překrásná Jana Brejchová coby Eliška Pomořanská, neposlušná to manželka císaře, která jako první žena pronikla na Karlštejn vmužském přestrojení, aby tu přišla na to, že ji Karel skutečně miluje. Možná také vzpomenete na prostořekou Alenu. Touží po svém Peškovi, který je až krutě opatrný na své cestě za rytířskými ostruhami. Jenže, bez nich svatba nebude. Alena se rozhodne bojovat. A je tu sázka. I ona stráví noc na hradě a nutně potřebuje, aby ji někdo poznal. Možná však hraje roli muže až příliš dokonale. Kdo tohle rozmotá? No přece láska. Příběhem se nechal inspirovat Miloslav Frýdl, sednul, napsal scénář a zrežíroval divadelní podobu muzikálu, který před téměř 130 lety napsal Jaroslav Vrchlický.

Pokud si myslíte, že hrát Noc na Karlštejně na mníšeckém zámku je troufalé a že filmové podobě se nic nevyrovná, doporučuji vám na Mníšek zavítat. Co vás čeká? Nádherné secesní nádvoří se skvělou akustikou, hity Karla Svobody, šermíři, tanečnice, metači ohně, jedna hladová koza, Jan Rosák, Lumír Olšovský i Petr Jančařík. Prostořeká Alena, nešťastná císařovna i Pavel Vítek, který si máčí nohy ve škopku, čichem kontroluje čistotu svých ponožek a to přímo před vašimi zraky.

Tak to zkraťme: skvělé výkony herců i zvířat, dobrý scénář, zábava od začátku až do konce. Důkazem je šestá sezóna vyprodaných představení pod taktovkou Miloslava Frýdla.

Vstupenky již vprodeji. Jednotná cena 190 Kč. Vceně prohlídka části expozice II. okruhu bez výkladu průvodce, která je věnována bydlení drobné šlechty za první republiky.

PROGRAM VPÁTEK A VSOBOTU: 24. června, 25. června na nádvoří zámku

20.30 - začátek představení Noc na Karlštejně

 

Předprodej na tel: 318590 261

 

Další informace poskytne:

http://www.zamek-mnisek.cz/, tel.318 590 261

Ing Jana Digrinová, kastelánka

mnisek@stc.npu.cz

Termíny