Lesní slavnosti divadla 2011

Divadlo

LESNÍ SLAVNOSTI DIVADA 2011 již posedmé!

út 23.8. Divadlo Husa na provázku - SHAKESPYRÉ - commedia plná omylůst 24.8. Divadlo Husa na provázku - PRASE aneb Václav Havel's Hunt for a Pigpá 26.8. Dejvické divadlo - DRAČÍ DOUPĚso 27.8. Dejvické divadlo - OBLOMOVne 28.8. Dejvické divadlo - OBLOMOVpo 29.8. Dejvické divadlo - MUŽ BEZ MINULOSTI

Řevnické Lesní divadlo přivítá letos již sedmý ročník divácky velmi atraktivního divadelního festivalu Lesní slavnosti divadla, neboli zkráceně a omamně LSD.

Divadelní menu letošního ročníku nabídne přehlídku titulů dvou profesionálních divadel. Představí se festivalový nováček, ne však nováček divadelní, brněnské Divadlo Husa na provázku, které celé klání zahájí, a již tradiční účinkující, pražský soubor Dejvického divadla, jemuž budou patřit čtyři následující večery.

Festival se jako již tradičně uskuteční vposledních srpnových dnech - od 23. do 29. srpna 2011. Celkem diváci uvidí 6 představení od dvou divadelních souborů.

Brány Lesního divadla otevře 23.8.2011 Divadlo Husa na provázku autorskou inscenací Jiřího Jelínka SHAKESPYRÉ - commedia plná omylů spodtitulem „Všechno, co jsme věděli o Shakespearovi a nikdo se nás na to neptal." Je to představení, do kterého zapadnete jako do kanoe, rychlé jako škuner, divoké jako Orlice, zpěněné jako peřeje. Představení za vodou! Živá kapela, záchranná kola, splavné pohyby....

Divadelní zpracování starého polozapomenutého textu Václava Havla - PRASE aneb Václav Havel's Hunt for a Pig uzavře 24.8.2011 dvoudenní prezentaci Divadla Husa na provázku. „Režisér Vladimír Morávek z nenápadné historky o tom, jak slavný dramatik shání prase na zabijačku na Hrádečku, vytvořil humorně i mrazivě existenciální obraz české společnosti, v němž slušnost svádí předem prohraný boj s buranskou vypočítavostí, takže cena „disidentského" prasete, které chvíli je a chvíli zase není, vzroste do astronomické výše. Spojení s živě provozovanou Prodanou nevěstou, touto národní operou o posvěceném podvodu, funguje dokonale." (Markéta Stulírová, Brněnský deník, 2010)

Druhou polovinu festivalu zahájí představení DRAČÍ DOUPĚ. Tak se jmenuje nejen česká stolní fantasy hra na hrdiny, ale i první titul letošní přehlídky Dejvického divadla a ne náhodou. 26.8.2011 se ve hře zpera slovenského dramatika Viliama Klimáčka vyprávějící o setkání dvou dávných kamarádů, do reálného světa citelně prolíná prostředí známé právě příznivcům fantasy a science-fiction. Tajuplný příběh sřadou dějových zvratů slibuje zajímavou podívanou.

Speciálně pro festival Lesní slavnosti divadla uvede 27. a 28.8.2011 Dejvické divadlo vŘevnicích obnovenou premiéru hry OBLOMOV. Je jednou z nejstarších inscenací na repertoáru Dejvického divadla a měla derniéru 15. prosince 2010. Divadelní adaptace románu I. A. Gončarova Oblomov v režii Miroslava Krobota byla poprvé uvedena 1. prosince 2000 a po deseti letech dosáhla rekordního počtu 213 repríz.

Posledním titulem festivalu 29.8.2011 je pozoruhodná divadelní adaptace filmu finského režiséra Akiho Kaurismäkiho „MUŽ BEZ MINULOSTI", kterou provedl a také zrežíroval Miroslav Krobot. Vpředstavení hraje téměř celý ansámbl Dejvického divadla. Hra získala první místo vanketě Divadelních novin za rok 2010.

Vstupenky na všechny tituly je možné zakoupit vpředprodejní síti Ticketstream.cz, vletních měsících pak i v Městském kulturním středisku vŘevnicích.

Partneři festivalu: ALTRON a.s., CS SOFT a.s., Brugg Kabel CZ s.r.o., ICZ a.s., RAK a.s., ISIC.CZ

Mediální partner: DOBNET, o.s.

Pořadatelem projektu Lesní Slavnosti Divadla je agentura MMC Praha s.r.o.

Bližší a detailnější informace o divadelních titulech, předprodeji vstupenek a další informace naleznete na webových stránkách www.divadlovlese.cz .

S případnými dotazy se prosím obracejte na vedoucí produkce festivalu:

Mgr. Tereza Erbenová

MMC Praha s.r. o.

Novodvorská 994/138, 142 21, Praha 4

Tel./fax: 239 043142, Mobil: +420 731 629 979

mailto: t.erbenova@mmcpraha.cz, www.mmcpraha.cz

Účinkují

Dejvické divadlo - www.dejvickedivadlo.cz

Divadlo Husa na provázku - www.provazek.cz

Termíny