Dětský den na zámku Mníšku pod Brdy

Volný čas, Pro děti

Dětský den na zámku Mníšku pod Brdy

 

Sobota 4. června - Loutková prohlídka - pro rodiny s dětmi, odpoledne Pohádková cesta - dětský den - pohádkové putování za královskými dcerami

Sobota 11. června - Podvečerní prohlídky sBílou paní a andělem - živé pohádkové bytosti

Na mníšecký zámek na prohlídku Loutkovou a pohádkovou cestu

Děti, vysvoboďte ztracené princezny!

 

První sobotu včervnu (4. 6.) připravil zámek Mníšek pod Brdy dětský den. Během dne je připravena prohlídka Loutková. Ptáte se proč loutková? Totiž, až si projdete krásně vybavené pokojíčky posledních majitelů Kastů, pochováte miminko a podíváte se na panenky a hračky, pozveme vás na krásnou podívanou, kterou vytvořily ruce akademické malířky zŘevnic Dagmar Renertové. Uvidíte čerta, který drží vpařátech čtvrtou zámeckou věž, spící princeznu Růžičku, Neznámého prince, čarodějnici, anděla nebo vílu ze zámeckého rybníka. Třináct loutek vživotní velikosti naprosto uchvacuje malé i velké návštěvníky. Prohlídky se konají každou hodinu od 10,15 do 15,15 h.

Odpoledne od 14.00 hodin na nádvoří zámku potkáte krále a královnu. Jsou moc smutní. Ztratily se jim královské dcery. Možná je někdo unesl! Asi hodinové putování Mníškem plné úkolů pro vás připravila Oáza. Navštívíte čaroděje, vodníky, kouzelnou babičku, perníkovou chaloupku, peklo. Nebojte se! Během cesty postupně objevíte kouzelné zaklínadlo a tím každý zvás zachrání naší princeznu. Na konec přijde na řadu na farské zahradě opékání špekáčků, malování a společná radost ze záchrany krásných královských dcer. Děti, přijďte netradičně oslavit svůj svátek!

 

Následující sobotu pak zveme všechny děti a rodiče na Podvečerní prohlídky sBílou paní a andělem. Na zámku potkáte živé bytosti a děti budou pasovány na rytíře a princezny ze zámku Mníšku. Prohlídky od 16 do 18 hodin se konají každých 20 minut a rezervace je nutná na tel.: 318590261.

 

Více o zámku a akcích na www.zamek-mnisek.cz.

 

 

Termíny