Chebské dvorky 2011

Výstava, Film, Divadlo, Volný čas, Hudba, Pro děti

Galerie 4, galerie fotografie, Cheb

pořádá krajský festival uměleckých projektů s mezinárodní účastí-

CHEBSKÉ DVORKY 2011

ve dnech od 8. 6. - 11. 6. 2011

www.chebske-dvorky.cz

Historické jádro města Chebu se stane od středy do soboty centrem setkání umělců a příznivců umění z Čech i ze zahraničí. Každý den od 10.00 do 18.00, od čtvrtka do soboty, se na zdech, plotech i zábradlích, ve vzduchu a na zemi ocitnou fotografie, malby, grafické práce, kresby, prostorové instalace, plastiky i sochy. Představí se výtvarné a fotografické projekty mladých tvůrců, studentů a uměleckých seskupení, obrazy a fotografie profesionálů i nadaných amatérů, připraveny jsou tvůrčí dílny, divadelní představení, filmové projekce či koncerty, prezentace nezávislých designerů a módníchnávrhářů.

V případě trvale nepříznivého počasí se informujte o náhradních prostorách výstav a programu na tel. čísle 354422838 či přímo v Galerii 4 v Kamenné ulici, nebo sledujte vývěsky na jednotlivýchdvorcích.

Informace lze získat i od pořadatelů, kteří jsou na dvorcích nepřetržitě oděni do červených trik s logem festivalu.

Účinkují

Z řady vystavujících jmenujme alespoň některé nové tváře festivalu: Michael Melerski, Vendula Chalánková, Anna Vystydová, Petr Vejvančický, Anna a Karel Kocourkovi, Ladislav Šolc či Barbora Lungová. Nově naleznete v programu designové prezentace nezávislých tvůrců, na vaši návštěvu se bude těšit Zvrhlý vkus, Tamarchi, Bery designer, Lenka Maliská či Schmucig. Někteří autoři těchto značek pro návštěvníky připravili i tvůrčí dílnu. Na nový dvorek č. 22 je umístěna výstava obrazů Jana Krumphanzla, tento autor je zastoupen i v programu filmových projekcí s krátkým filmem Planetka a No Signal. Projekce studentských filmů v Jazz Rock Café je součástí i tohoto dvorku. Během tří dnů tak návštěvník shlédne více než 1000 výtvarných prací a projektů jednotlivců askupin.

Letošní módní přehlídka je věnována stylu Lolita, jeho nápaditost spojená s hravostí a originalitou, jehož samozřejmostí je dokonalost, bude v režii mladé výtvarnice KarolínyKoblenové.

Hudební a divadelní složka programu opět nabídne širokou škálu stylů a směrů. O zahájení festivalu se postará ve středu v 19.00 Prague Conspiracy. V dalších dnech vystoupí Vltava, Květy, Mandrage, Petr Linhart a Tata bojs, kteří chystají pro festival speciální hudebně-vizuální show. Ze sladké Francie jistě nadchne muzikantsky řízný tandem Vialka. Milovníkům klasického divadla nabídnou pražští herci představení Námluvy s medvědem od A.P.Čechova. Dětská představení odehraje Divadlo Bez Zákulisí ze Sokolova či Kahánek z Habartova. Divadlo Kvelb se zhostí živé pozvánky, která bude mít podobu průvodu městem a uvede Černou rodinku, která potěší velké i malé návštěvníky. Ani letos nebude chybět dobrá zábava v podobě syrově-surových výstupů umělecké skupiny UMSKUP. Divadlo VOSTO5 svým osobitým humorem nenechá žádné oko suché ve svém prvním vstupu v podobě Stand´artního kabaretu a rozhodně si nenechme ujít jejich celovečerní Teatromat, který celý festivalzakončí.

Termíny