TANEC PRAHA 2011

Divadlo, Volný čas, Hudba

6. 6.-29. 6. 2011
XXIII. Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla
Ponec, Hudební divadlo Karlín, Nová Scéna ND

Praha, Brno, České Budějovice, Český Krumlov, Choceň, Pardubice, Plzeň, Olomouc, Ostrava, Valašské Meziříčí

- zde se ve výjimečném počtu sešla velká jména světové taneční scény, znichž řada znich bude u nás hostovat vůbec poprvé.

Největším lákadlem je představení Sutra, které vytvořil vprodukci londýnského divadla Sadler's Wells vlámský choreograf a tanečník Sidi Larbi Cherkaoui se sedmnácti mladými buddhistickými mnichy způvodního šaolinského kláštera z čínské provincie Henan. Sám choreograf několik měsíců s mnichy žil a pracoval a po celou tuto dobu zároveň rozvíjel svůj celoživotní zájem o filosofii a víru, která stojí za šaolinskými tradicemi, její vztah ke kung-fu a její pozici v současné době. „Sutra nadchne jak milovníky akrobacie a bojových umění, tak náročné publikum současného tance. Navíc bude Praha jedním zposledních míst vrámci světového turné tohoto úspěšného projektu," říká Yvona Kreuzmannová, stojící v čele Tance Praha o.s. Toto dílo doprovázené originální živou hudbou, které již při své londýnské premiéře sklidilo u veřejnosti i publika nesmírný obdiv, uvede TANEC PRAHA třikrát - od 25. do 27. června vHudebním divadle Karlín. Diváci by si toto představení neměli nechat ujít, jedná se totiž o jeho poslední světové turné.

Účinkují

- 6. června vdivadle Ponec: dánský soubor Granhøj Dans
- 8. a 9. června: premiéra představení RootlessRoot Company, řecko-slovenských choreografů
- Louise Lecavalier, ikona současného kanadského tance
- Kidd Pivot Frankfurt RM z Německa
- Compagnia Zappalà Danza zItálie a další
- Mladá evropská scéna (Maďarsko, Španělsko, Itálie, Německo) včetně té české se představí vEvropských tanečních laboratořích
- 29. června v Hudebním divadle Karlín: slavný britský tvůrce Akram Khan se svým souborem. Představí svoji nejnovější choreografii Vertical Road inspirovanou mystickou tradicí súfismu.

- Festival nabídne také dětská představení, workshopy, výstavu a dokonce taneční cykloperformanci.

Termíny