BLB

Divadlo

 Divadlo

BLB!

Třetí červnovou středu přivítá divadelní sál Chaberského dvora herce Dejvického divadla Marka Matějku v komediální roli BLB! Příběh muže, který je považován za blbce a to jen proto, že svět okolo sebe vnímá tak tochu jinak než ostatní.

Každý z nás touží nečeho dosáhnout, něčím být a zažít uznání. Jenže ne každému z nás je to dopřáno. Někdo si za to může sám, někomu jakoby samotné hvězdy nepřály. Do druhé skupiny patří I hlavní hrdina našeho představení. Všechno začalo už při jeho narození. Totálně narušil rodinný řetězec, kdy se děti rodí mezi 1. a 10. Březnem, kdežto on přišel na svět až 13. a navíc si dovolil narodit se jako chlapec, ačkoli očekávané bylo děvčátko. Za to mu nebylo dovoleno žíti s ostatními na zámku, ale jemu se zahradní altán, kde žil s tlustou vousatou kojnou líbil. Často si hrál na to, že je králem svého království.  Dokud …

Málokoho by napadlo, že na poutavé divadlo stačí jeden jediný herec. Ale BLB! Je toho skvělým příkladem. Marek Matějka nikoho jiného nepotřebuje. Vše dokáže úžasným způsobem předvést a prožít. Chvíle bláznovství, které na jevišti zažívá, jsou neuvěřitelné. Opravdu máte pocit, že před Vámi stojí naprostý šílenec. I když chvílemi pochybujete. Napadne vás, zda nejde o někoho jako je Dostojevského Idiot nebo Haškův Švejk. Na pódiu stojí jen on, míří na něj reflektory a jedinou rekvizitou je jeho kufr. A doslova platí: vidět málo, zažít hodně.

 

Účinkují

Marek Matějka

Kontakty

www.dchabry.eu

Termíny