Farmářské slavnosti v Kunclově mlýně

Volný čas, Hudba, Pro děti

Tančit, bubnovat, poznávat, vyrábět, ochutnávat nebo bádat, takovou náplň mají Farmářské slavnosti. Cyklus workshopů nejen pro rodiny s dětmi spojený s farmářskými trhy představuje život na českých farmách. Návštěvníci ekologického hospodářství Kunclův mlýn se mohou těšit na ukázku řezaní dřeva vodní pilou, své umění předvede umělecký kovář a další lidoví řemeslníci. Vystoupí folklórní soubor Kamýček. Pro děti bude připravena farmářská stezka, na které si užijí mnoho legrace.V tvůrčích dílnách si vyrobí magnetek z kolíčku a vlastnoručně pomalují sádrový odlitek do záhonku. Také si zasadí letničku do květináče se svou kresbou a krásnou dekorací na stole každé maminky se stane sklenička s obilovinami. Milovníci kvalitních potravin budou moci nakoupit sýry kozí i z mléka kravského, domácí kváskový chléb, med, medový perník a medovinu, dobroty ze zabíjačky od řezníka Krkovičky a mnoho dalších potravin přímo od farmářů z okolí.

FARMÁŘSKÉ SLAVNOSTI - Kunclův mlýn
Program:
10.15 Slavnostní zahájení
11.30 Zumba - pro celou rodinu
13.00 Vystoupení folklórního souboru Kamýček
14.00 Drum Circle - bubnování pod širým nebem

Adresa Kunclova Mlýna:
Brzina 7, Svatý Jan u Sedlčan
GPS: 49°38'18.04"N, 14°17'23.167"E

Účinkují

FARMÁŘSKÉ SLAVNOSTI - Kunclův mlýn
Seznam prodejců:
St. Pierre - Jan Maštalíř - prodej kozích sýrů
Jan Kosař - prodej medu a vyčiněných ovčích kůží
Emilie Citterbartová - produkty z konopí, kozí sýry
Eva Zdeňková - med, medovina
Hejhalovi - medový perník
Alena Kramešová - domácí kváskový chléb, kozí sýry
Miroslava Švagrová - výrobky pletené z pedigu
Eva Vosáhlová - suchá vazba
Miloslava Střihavková - květiny
Ludmila Doubravová - bižuterie (ruční práce)
Blanka Schopferová - chodské koláče, sýry obyčejné, ochucené-bylinkové i uzené (z kravského mléka), bylinky, pálenec mírně naklíčený hrách, osolený, opepřený a okořeněný nebo pocukrovaný a osmažený, chléb se sádlem,škvarky(domácí) a cibulí. Řemesla na ukazování vezmeme taky - krample, kolovrat, paličkování, drátkování a pletení košíků
Roman Černý - řezník Krkovička, dobroty ze zabíjačky

Slavnosti pořádá společnost Park Tři Věže ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR a s podporou Ministerstva zemědělství. Záštitu nad projektem převzal ministr zemědělství Ivan Fuksa.

Termíny