Ivars Gravlejs: Pražské biennale 4

Výstava

Během čtvrtého biennale jsem vyměnil dvě vystavené videopráce. Jedno video "The best art work in the world" (2008) bylo od mexického umělce Rubena Gutierreze a druhá práce byla od mexických umělců Daniela Guzmana a Luie Felipe Ortega s názvem "Remake" (1991).

Pro "Nejlepší umělecké dílo na světě" jsem ponechal původní zvuk, ale předělal jsem obrazovou část, což byly kresby, u kterých jsem změnil obsah na poněkud primitivnější vyznění. V případě videa "Předělávka" jsem požádal svého kamaráda, aby cvičil na pohovce nějaké cviky a potom se procházel po pokoji. Moje předělávky těchto originálů zůstaly obsahově skoro stejné, tudíž všimnout si změny vyžadovalo nějakou pozornost.

Jeden den jsem tedy přišel do prostor výstavy v Karlíně, přišel k přehrávačům, vyjmul originální nahrávky a umístil svoje předělané. Po pár dnech technik pracující pro Biennale zjistil, že v přehrávačích jsou jiná videa a informoval o tom vedení. Organizátoři však neměli kopie a nechali tudíž hrát moje DVD až do konce výstavy, protože jim videa přišla víceméně stejná, než aby udělali rozruch.

 

Termíny