Dominic Miller / Premiéra v ČR

Hudba

 

Všestranný britský kytarista, Stingův dvorní hráč, muzikant, který patří mezi nejžádanější hostující hudebníky. Po boku Stinga jej vídáme více jak 20 let a tvoří s ním nerozlučný hudební tandem. Dominic Miller se významně podílí nejen na charakteristickém zvuku Stingovi hudby, ale je také spoluautorem řady jeho písní.

 

Vedle těsné spolupráce se Stingem velmi často hostuje s dalšími známými interprety. Jeho kytaru můžeme slyšet např. na jednom z nejúspěšnějších hitů Phila Collinse „Another Day in Paradise". Celkem účinkoval a hrál na více jak 200 hudebních albech s těmi nejzvučnějšími ze světových hvězd. Mezi ty, se kterými spolupracoval patří dále: Peter Gabriel, Bryan Adams, Luciano Pavarotti, Tina Turner, Rod Stewart, Paul Young a další.

 

Od roku 1995 vydává svá sólová alba, kde najdete krom nejrůznějších instrumentálních fúzí i skladby klasické hudby. Odkrývá zde zcela svobodně své rozsáhlé interpretační umění, pohybuje se elegantně ve vodách mnoha hudebních žánrů a s noblesou sobě vlastní přináší nový pohled i na některé ze známých písní svých kolegů. Jeho koncert je velkým hudebním svátkem a přináší skutečně čirou radost z hudby.

 

(Operujeme zde záměrně a zdůrazňujeme jméno Stinga, neboť tento koncert by se dal bez velké nadsázky nazvat koncertem „Stinga bez Stinga", resp. zde si každý může vychutnat velkou část podstaty jeho hudby, kterou tito jeho spoluhráči s ním i bez něj vytváří.)

 

U nás budou hrát v tomto složení:

 

Dominic Miller (Sting) / guitars

Mike Lindup (Level 42) / piano, keyboards

Nicolas Fiszman (Kadja Nin, Charles Aznavour) / bass

Rhani Krija (Sting) / percussion

 

Účinkují

Dominic Miller

Kontakty

www.solisart.cz

Termíny