Noc v táborském muzeu

Volný čas, Pro děti

Poprvé se připojujeme k oblíbenému Festivalu muzejních nocí!

 

Noc v muzeu se ponese v rožmberském duchu.

V sobotu 4. června od 19:00 do 23:00 otevře Husitské muzeum své brány a pozve návštěvníky na netradiční prohlídku setmělého muzea spojenou s řadou překvapení. Program však probíhá od 15:00 a vstup na všechny akce zahrnuté do Muzejní noci jsou zdarma.

Při cestě na vyhlídkovou věž hradu Kotnov potkáte statné šermíře a bojová vřava a řinčení zbraní se budou ozývat i z gotického sálu staré radnice. Kdo snad bude chtít sestoupit do podzemí, měl by se připravit na hordu zbloudilých husitů, které ve středověku omylem zapomněli v chodbách. Děti, které udrží oči otevřené, si budou moci postavit renesanční náměstí či vyzkoušet renesanční baret. Komu  uši nezalehnou, dozví se více o Rožmbercích a jejich vazbách k Táboru.

 

Kdo se s námi rozhodne strávit celý den či kdo je by se večer bál, může zavítat na náměstí Mikuláše z Husi 44 do atria kláštera, kde v 15.00 začne loutkové představení Rožmberský epilog a od 17.00 koncert souboru historických nástrojů Musica da chiesa.

 

Muzejní noc Husitské muzeum v Táboře pořádá spolu se Šermířské a divadelní společností Zikmunda Wintera a skauty z oddílu Larkwei z Tábora a za podpory města Tábora.

 

Vstup na všechny jmenované akce a od 19:00 do všech expozic a výstavních prostor je zdarma.

 

Termíny