K dobré vodě – cesta vykoupení i odpočinku

Volný čas, Pro děti, Turistika

V sobotu nás čeká pátá sobotnická výprava. 21. května se sejdeme v obvyklý čas ve 14:00 tentokrát před vilou Libuší v Klokotské ulici nedaleko Bechyňské brány. Z místa kdysi sevřeného Hradskými bránami se vydáme po staré poutní cestě z Tábora do Klokot.

 

Zámečku podobná vila sice nikdy žádnou princeznu nehostila, zato zde pobývala významná táborská rodina Ješů. Pozornému oku neujde, jak umně vila již více než sto let balancuje nad prudkým svahem. Sobotníci se rozloučí s vilou a rozděleni do skupin se budou tradičně krok po kroku seznamovat s historií spojenou se zvolenou cestou. Minou skalku s pozůstatky mariánského obrazu a postupně sestoupí k lávce přes Tismenický potok. Ke kapli sv. Jana Nepomuckého a křížové cestě pak vystoupají lipovou alejí.

 

Výklad historika Husitského muzea PhDr. Stanislava Zity i dětskému posluchači přizpůsobené vyprávění muzejní lektorky Mgr. Kláry Smolíkové osvětlí neobvyklé řazení jednotlivých zastavení i jejich význam. Nejmladších sobotníků se ujme lektorka ekologického centra Ochrany fauny a budou je čekat přírodovědně laděné aktivity.

 

Těšíme se na Vás v sobotu.

 

Termíny