Věda na zámku

Volný čas, Pro děti

Věda na zámku

Přemýšlíte, jak příjemně a netradičně strávit nadcházející víkend? Zajímá Vás, jak se rekonstruuje zámek a jak vypadají zámecké interiéry, než se otevřou veřejnosti? Zatoužili jste někdy nahlédnout do zákulisí příprav zámeckých instalací anebo se dozvědět více o tom, jak mohou být nové poznatky užitečné vpéči o památky? Nebo jste prostě jenom zvědaví, jak to vypadá, když se robot Advee rozhodne být průvodcem na zámku?

Víkendová akce Věda na zámku je určena pro všechny děti i dospělé, kteří se nebojí strávit víkend netradičně a ještě se u toho něco zajímavého dozvědět. Pro děti je přichystána zahrada plná alchymistů, kteří potřebují jejich pomoc při hledání tajného písma. Pro dospělé jsou připraveny neobvyklé prohlídky zámku, zajímavé přednášky, prohlídky parku svýkladem architekta nebo třeba povídání o technologii výroby čokolády. A jako bonus mohou návštěvníci akce vidět mezi prvními nově zrekonstruované prostory zámecké oranžerie.

Že technologie a věda nemusí být nuda, určitě dokáže i robot Advee, který na zámek dorazí a pokusí se stát se zámeckým průvodcem.

 

 

Více informací, včetně kompletního programu akce Věda na zámku, která proběhne o víkendu 21. - 22. 5. 2011 na státním zámku Sychrov, najdete na webových stránkách www.vedanazamku.cz.

Další dokumenty k akci

  
Termíny