Smutnice & Turiec tour 2018, Banská Bystrica (sk)

Hudba, ethno, folk, metal, doom, black
SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY
Moravská kapela s češtinou na rtech, která vydala svoji minulou desku celosvětově u francouzské firmy Season Of Mist. Držitelé dvou hard'n'heavy Andělů. Melancholická a zároveň hřmotná hudba, setkání melancholického metalu s folklórními motivy dávné Moravy, alba "Relic Dances" a "Návaz" navíc producentsky zastřešená world-muzikantem Tomášem Kočkem. Sedm desek, více než dvacet let existence, stovky koncertů a festivalů po celé Evropě. Bezpochyby průkopníci stylu, kterému se ve světě říká "Folk Metal".

Zadoomaní moravští náladotvůrci vyráží propagovat své nové album "Smutnice", které vychází v pátek 11. května 2018 u vydavatelství REDBLACK. Produkce se ujal světově proslulý průkopník orientálního rocku Yossi Sassi (Yossi Sassi & The Oriental Rock Orchestra, ex-Orphaned Land), za zvuk je odpovědný Roland Grapow (Masterplan, ex-Helloween).

Název desky "Smutnice" odráží atmosféru celého alba, jehož děj se odehrává během jednoho jediného dne. Začíná východem Slunce, které je podle starých pohanských pověstí ukováno Kovářem, a končí jeho západem, smrtí, kdy Slunce odvádí bohyně smrti Morana do Návu, aby na druhý den opět mohlo povstat a vyprávět nový příběh. Ani na této desce nechybí nástroje jako cimbál, housle, violoncello, čarovný ženský vokál Hany Hajdové a sekundující charismatický mužský projev Pavla Hrnčíře. Hřmotné elektrické kytary, basa a bubny jsou kontrastem k melodickým nástrojům a sborům či přirozenému projevu folklorního souboru Kriváň, který si kapela přizvala k nazpívání partů v písni "Za nevěstou".

https://www.facebook.com/ssoge


LUNATIC GODS
Nový album "Turiec" vychádza presne v dvadsiaty deň mesiaca Brezeň 018´.

V tento deň osláv príchodu jari, kedy si naši predkovia pripomínali presné rozhranie medzi dobou temnoty a svetla, vítali Slnko nad rovníkom, slávili predĺžujúce sa dni a víťazstvo svetla vo svojich životoch, v deň jarnej rovnodennosti a symbolických osláv nových nápadov, túžieb a tajných snov, sa do vašich príbytkov prederie náš nový, v poradí siedmy album nazvaný tak ako naše rodisko - "TURIEC".

A tak ako zárodky rastlín v ten deň po prvý raz nadvihnú ťažkú a chladnú zem a cez všetko, čo im stojí v ceste sa vydajú na svoju púť za Svetlom, sa k vám dostanú naše nové piesne... Energia a múzy z prameňa našej rieky a zo zákutí našej rodnej hrude. Šialení bohovia s novou silou už čoskoro u vašich brán...

https://www.facebook.com/lunaticgods
Termíny