Věda na zámku

Výstava, Volný čas, Pro děti

VĚDA NA ZÁMKU

Přemýšlíte, jak příjemně a netradičně strávit nadcházející víkend? Zajímá Vás, jak se rekonstruuje zámek a jak vypadají zámecké interiéry, než se otevřou veřejnosti? Zatoužili jste někdy nahlédnout do zákulisí příprav zámeckých instalací anebo se dozvědět více o tom, jak mohou být nové poznatky užitečné v péči o památky? Nebo jste prostě jen zvědaví, jak to vypadá, když se robot Advee rozhodne být průvodcem na zámku?

Víkendová akce Věda na zámku je určena pro všechny děti i dospělé, kterří se nebojí strávit víkend netradičně a ještě se u toho něco zaajímavého dozvědět. Pro děti je přichystána zahrada plná alchymistů, kteří potřebují jejich pomoc při hledání tajného písma. Pro dospělé jsou pripraveny neobvyklé prohlídky zámku, zajímavé přednášky, prohlídky parku s výkladem architekta nebo třeba povídání o technologii výroby čokolády. A jako bonus mohou návštěvníci akce vidět mezi prvními nově zrekonstruované prostory zámecké oranžerie.

Že technologie a věda nemusí být nuda, určitě dokáže i robot Advee, který na zámek dorazí a pokusí se stát se zámeckým průvodcem.

Více informací, včetně kompletního programu akce Věda na zámku, které proběhne o víkendu 21.-22.5.2011 na státním zámku Sychrov, najdete na webových stránkách www.vedanazamku.cz.

Další dokumenty k akci

  
Termíny