OHNESTROM

Výstava

Galerie 4 v Chebu představuje výstavu členů fotografické skupiny OHNESTROM 

Čtyřčlenná skupina Ohnestrom nijak neusiluje o status „oficiální" skupiny a je spíše společenstvím přátel. Jejich tvorba má společný základ vpřístupu ktechnice, ve volbě témat nebo pojetí fotografování. Všichni členové tíhnou květším formátům negativu a používají středo- a velkoformátové přístroje. Černobílé negativy i fotografie zpracovávají ručně.

 

Shodují se vokouzlení jistým druhem estetiky, kterou vytváří patina, která přechází vzánik materiálu. Fotografují povrhy materiálů, tvarové kompozice ze všedních motivů nebo takové, které jsou poznamenány určitým stupněm zkázy. Své motivy nacházejí na místech, jako je muzeum letadel a vojenské techniky ve Zruči u Plzně, kovošrot vPlzni, Vojtěšská huť na Kladně, hřbitovy vPlzni, berounský kovošrot, vysloužilý mlýn ve Strašicích nebo opuštěný zámek na Rakovnicku.

 

Slovy autorů: „Pustili jsme se do pokusu, kdy každý z nás vyfotografoval libovolný snímek, který poštou poslal dalšímu v pořadí bez jakéhokoli komentáře. Příjemce si obrázek prohlédl, nechal jej na sebe působit a pokusil se jej fotograficky převyprávět. Hotový snímek opět vložil do obálky a poslal třetímu. Třetí v řadě zopakoval postup a předal fotku poslednímu autorovi. Tím se série uzavřela a vznikl soubor fotografií, který získal na zajímavosti překvapivým vývojem tématu."

Účinkují

Karel Bláha, Jindřich Čermák, Jaroslav Slavík, Jiří Veselý

Kontakty

www.galerie4.cz

Termíny