Život na rožmberském dvoře

Volný čas, Hudba, Pro děti

Výstava Soběslav – město pětilisté růže instalovaná v nové muzejní galerii vedle gotického sálu staré táborské radnice vstupuje do druhé půli a je na čase ji opět oživit programem. Pozvání přijala Šermířská a divadelní společnost Zikmunda Wintera, takže se v sobotu 14. května už od 13:00 můžete těšit na renesanční kostýmy, ukázky šermu, ražby mincí i vybraných mravů.

Ve stejnou dobu si mohou děti vyzkoušet rožmberské hry a kvizy, které jsou součástí lektorských programů pro školy, takže byly pro veřejnost přístupné zatím jen během vernisáže. Ozkoušejte, jak vám sluší renesanční pokrývka hlavy, jaké město byste v 16. století postavili či jak znáte Rožmberky.

Na návštěvu k Rožmberkům tentokrát ve vážnějším tónu zve i kurátor výstavy Mgr. Petr Šťovíček, který ve 14:00 provede zájemce po výstavě Soběslav – město pětilisté růže. Dozvíte se mnoho detailů z tajemného života předmětů zde vystavených – o cestách knih z rožmberské knihovny, falšovaných listin z archivu či husitech na soběslavském obraze Ukřižování Krista.

Návštěvníci se mohou zdržet až do večera nebo přijít jen na koncert dobové hudby v podání pěveckého sboru Anonym Voice a Soběslavského žesťového souboru, který začíná v 18:00.

Vstup na všechny akce je v ceně lístku na výstavu – tedy 30,-Kč pro dospělého a 20,-Kč pro děti.

 

Termíny