Gala zážitek pro všechny gurmány

Výstava, Volný čas, Turistika

Je-li pro vás jídlo inspirací a potěšením, nenechte si ujít akci OREA CHEFS GALA, která se uskuteční v rámci slavnostního zahájení lázeňské sezóny vMariánských lázních. Šéfkuchaři největšího tuzemského hotelového řetězce Orea Hotels zde formou open air festivalu představí vítězné pokrmy ze soutěží odbornosti. Akce bude probíhat vsobotu 14. května od 11 do 21 hodin v areálu Arnika, který se nachází přímo
pod mariánskolázeňskou kolonádou.

 

Vrámci festivalu se můžete těšit například na tradiční české pokrmy. Svíčkovou omáčku podle staročeského receptu pro vás připraví šéfkuchař mariánskolázeňského hotelu Monty Jaroslav Beránek, který je vítězem celorepublikové soutěže o nejlepší svíčkovou omáčku roku 2008. Chybět nebudou ani další šéfkuchaři a vybrané lahůdky, mezi nimi také špikovaná zaječí kýta spovidlovou omáčkou podávaná schebským knedlíkem či na zázvoru pečené kachní stehno sčerveným zelím a perníkovým knedlíkem. Pro příznivce poněkud lehčí stravy budou připravena například kachní prsíčka se zeleninovým salátkem se svěží chutí balsamica a malin. Vybírat bude možné také zdezertů. Jednotná cena vstupu a volné konzumace činí 200 Kč.

 

„To, že hotely vregionu prezentují kulinářské speciality na otevření lázeňské sezóny, vítám, protože lázně nepředstavují jen léčebné procedury a léčivé prameny. Navíc podobné gastronomické akce se většinou soustředí jen na Prahu," říká Rostislav Vondruška, generální ředitel agentury CzechTourism, která se rovněž soustředí na propagaci regionů.

 

Při příležitosti zahájení lázeňské sezóny 2011 je vMariánských lázních na víkend 13. - 15. května připraven bohatý program zahrnující například slavnostní symfonický koncert Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně, taneční podvečer sMelody Makers Ondřeje Havelky, nejoblíbenější skladby zpívající fontány a řadu dalších vystoupení a aktivit. Chybět nebude ukázka tradičních řemesel a populární jarmark. Žehnání pramenů a zahájení letní lázeňské sezóny je na programu vsobotu 14. 5. od 11 do 12 hodin. Podrobnější informace naleznete na stránkách www.marianskelazne.cz.

 

Termíny